» 
»
 

Rusya'da metroda patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı var...

Rusya'nın St. Petersburg kentindeki metroda iki vagonda patlama meydana geldi. Patlamalarda ilk bilgilere göre 10 kişi hayatını kaybetti. Patlamaların ardından yedi metro istasyonu kapatıldı.

Alınan bilgilere göre patlamanın meydana geldiği bölgeden büyük bir Duman yükseldiği ve olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildiği öğrenildi. İlk gelen bilgilere göre patlamalar sonucu 10 kişi hayatını kaybetti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda metro kapısının paramparça olduğu, çok sayıda insanın kanlar içinde yerde yattığı görülüyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin ise olayla ilgili yaptığı açıklamada her türlü ihtimalin masada olduğunu belirtti. Rusya'da metrolarda meydana gelen patlamaların terör saldırısı olabileceği yönünde değerlendirmeler yapılırken, farklı kaynaklardan verilen bilgilerde 50'nin üzerinde yaralı olduğu belirtiliyor. Aynı cadde üzerine olduğu öğrenilen 2 ayrı metro istasyonunda meydana gelen patlama sonrası olay yerine çok sayıda ambulans gelirken, bir başka metro istasyonunda da şüpheli paket bulunduğu, vatandaşların da istasyondan uzaklaştırıldığı bilgisi paylaşıldı.

St. Petersbourg'daki metro istasyonlarında meydana gelen patlamaların nedeni henüz belirlenmedi ve araştırmalar devam ediyor. İstasyonlarda tüm seferler durduruldu. Patlamaların medyada geldiği istasyonlarda bombaların vagonlarda mı yoksa istasyon içinde mi meydana geldiği konusunda da net bilgi bulunmuyor ancak yapılan incelemelerin parça tesirli bombayı işaret ettiği de iddia edildi. Rus haber ajanslarından edinilen bilgilere göre 10 kişi öldü, 50 kişi de yaralandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *