» 
»
 

Rusya'nın Ankara Büyükelçisine silahlı saldırı

Alınan son dakika bilgilerine göre, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi katıldığı resim sergisinde silahlı saldırıya uğradı. Karlov'a silahlı saldırıda bulunan saldırgan, düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

Son dakika... Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, katıldığı resim sergisinde silahlı saldırıya uğradı. Ankara'da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde katıldığı bir fotoğraf sergisinde kimliği henüz bilinmeyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı.

Andrey Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı konulu fotoğraf sergisinde tam da açılış konuşması yaptığı esnada silahlı saldırıya uğradı. Kalrlov'u yaralayan saldırgan, ardından havaya ateş açtı. Bu esnada salonda bulunan davetliler korku ile kaçışmaya başladı ve salondan çıkmaya çalıştı.

Saldırganın silahla defalarca ateşine maruz kalan Karlov, ağır yaralı olarak Güven Hastanesi'ne kaldırıldı. Rus Büyükelçisi Karlov, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Karlov'a silahlı saldırıda bulunan şahsın düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *