» 
»
 

Rüzgar Çetin'in cezası belli oldu!

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi tarafından, Rüzgar Çetin "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan dolayı 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi, sanık Rüzgar Çetin'i "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan dolayı 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Beşiktaş'ta karıştığı trafik kazasında 1 polis memurunun şehit olmasına ve bir kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesi ile İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin ile ilgili karara savcı itiraz etmişti. Savcının itirazını istinaf mahkemesi olarak görev yapan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi bugün karara bağlayarak, ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'e "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan dolayı 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Rüzgar Çetin hakkında konulan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar veren Ceza Dairesi Rüzgar çetin'in ehliyetine de 2 yıl süre ile el konulmasına hükmetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *