» 
»
 

Sabancı Holding CEO'su değişti

30 Mart itibariyle görevden ayrılma kararı alan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Kurtul'un yerine Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Göçmen atandı.

Sabancı Holding'den bir açıklama yapılarak üst yönetici değişikliği duyuruldu. Buna göre 30 Mart 2017 itibariyle görevden ayrılma kararı alan Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Kurtul'un yerine Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Mehmet Göçmen'in atandığı bilgisi paylaşıldı. Kurtul, Sabancı Holding bünyesinde 19 Temmuz 2010'dan beri görev yapmaktaydı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ise yaptığı açıklamada 1998 yılında önce Akbank Genel Müdür Yardımcısı, ardından Akbank Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve 2010 itibariyle Sabancı Holding CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdüren Zafer Kurtul'a teşekkürlerini iletti. 14 yıl boyunca toplulukta üst düzey sorumluluklar üstlenerek son olarak stratejik yatırımların kümelendiği enerji sektöründeki Sabancı Holding faaliyetlerini yürütmekte olan Mehmet Göçmen'in 30 Mart'tan itibaren bayrağı devralacağını belirten Sabancı, bu atamayı holdingi farklılaştıran kurumsal yönetim kültürünün sürekliliğinin bir sonucu olarak değerlendirdi. Güler Sabancı "Bu çerçevede CEO olarak atanan Sayın Mehmet Göçmen’in, Türkiye’nin Sabancı’sını daha yüksek hedeflere taşıyacağına ve tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratmaya liderlik edeceğine inanıyoruz. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Sabancı Holding CEO'luğuna atanan Mehmet Göçmen Galatasaray Lisesi'in ardından 1981'de ODTÜ Endüstri Mühdendisliğinden mezun oldu ve 1983'te Syracuse Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. 1983-1995 yılları arasında Çelik Halat ve Tel Sanayi, 1996-2003 yılları arasında Lafarge, 2003'te Akçansa'da çeşitli üst düzey görevlerde bulundu. 2008 yılından beridir Sabancı Holding bünyesinde İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı, Çimento Grup Başkanlığı ve Enerji Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *