» 
»
 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda havaya ateş açan askerler gözaltında

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda birlikte görevli olan 2 er, polislerin kendilerini gözaltına almaya geldiklerini görünce havaya ateş açtılar. Polisler, ateş açan askerleri etkisiz hale getirdi. Havalimanındaki 11 asker gözaltına alındı.

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sıcak saatler yaşandı. Alınan bilgiler doğrultusunda, yapılan darbe girişimlerinin ardından başlatılmışmış olan soruşturmalar kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki askeri birlikteki bazı askerler için de gözaltı kararı çıktı.

Savcılıktan gelen gözaltı kararı sonrasında İstanbul Terörle  Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbuldaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı’na gittiler.

O esnada karşısında polis ekiplerini gören, nöbet tutmakta olan iki asker havaya ateş açtılar. Polis ekiplerinin çalışması sonucunda etkisiz hale getirilen 11 asker gözaltına alınmak üzere ekip araçlarına konuldular.

Emniyet güçlerine uyarı maksadı le havaya ateş açan askerler ile polisler arasında yaşanan olayın ardından, polislere direnen 11 asker gözaltına alındı. Meydana gelen olayda, herhangi bir ölen yada yaralananın olmadığı belirtildi.

FETÖ terör örgütü üyelerinin darbe girişimi sonrasında Sabiha Gökçen Havalimanı askeri birliğine giden polisleri karşısında gören askerlerin havaya ateş açması sonrasında polisleri, askerleri etkisiz hale getirdiler.

Etkisiz hale getirilen 11 asker, polisler tarafından gözalaltına alındılar. Meydana gelen olayda ölen veya yaralanan olmadı. Olay sonrasında pek çok vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile havalimanına geldiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *