» 
»
 

Saç ekimi başarısız olursa ömür boyu telafisi yok

Piyasaya göre saç ekimi fiyatı düşük olan yerlerde yapılan işlemlerin ancak kaliteden ödün verilerek yapılabildiği belirtilirken, başarısız sonuçlanan saç ekimi işleminin ise ömür boyu pişmanlıkla sonuçlanabileceği belirtildi.

Saç ekimi işlemi pek çok vatandaşın kafasında soru işaretleri uyandıran bir uygulama olmakla birlikte piyasada çok fazla seçenek ve fiyat alternatifi bulunması da fazlasıyla kafaları karıştırıyor. Yaptığı yazılı açıklamada saç ekimi operasyonunun Türkiye'de çok sayıda merkezde yapıldığını belirten Özel ENTO KBB Cerrahi Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Murat Tuna, eğer saç ekimi işlemi başarısız sonuçlanırsa, ömür boyu doğal olmayan bir görünüm ve pişmanlığa sebep olabileceğini ifade etti.

SAÇ EKİMİ MERKEZLERİ NASIL TERCİH EDİLMELİ?

Türkiye'de faaliyet gösteren saç ekimi merkezlerinin bazılarında yasal zorunlulukların yerine getirilmediğini belirten Tuna, hastaların mutlaka tercih yaparken kurumsal yerleri tercih etmeleri ve çok iyi araştırarak buralara yönelmeleri gerektiğinin altını çizdi. Çoğu merkezin steril olmayan bir odada işlem yaptığını iddia eden Tuna, bu operasyonun steril bir ameliyathane ortamında yapılmasının önemine işaret etti.

GREFT Mİ SAÇ TELİ Mİ?

Bazı merkezlerin saç ekimi operasyonunda 6-7 bin ve üstü kök (greft) ektiklerini söylediklerini ve buraların tercih edilmemesi gerektiğini ifade eden Tuna, greft sayısının bu rakamlarda olması durumunda ense bölgesinde seyrelme meydana gelebileceğini ve sonucun kötü olacağını kaydetti.

SAÇ EKİMİ FİYATLARI

Saç ekimi yaptırırken ön araştıma yapılmasının önemine işaret eden Tuna, alternatifleri değerlendirmenin faydalı olacağını belirtti. Merkezlerde daha önceden yaptıkları saç ekimi işlemlerini görmek gerektiğini ifade eden Tuna, bilgisayar programı ile yapılan fotoğraflara inanılmaması konusunda da uyarıda bulundu. Saç ekimi fiyatları ile ilgili de dikkatli olunması gerektiğini belirten Tuna, piyasanın çok altında fiyat veren merkezlerde bu işlemin yaptırılmamasını, bu tür ürün ve hizmetlerde fiyatın düşmesinin ancak kaliteden ödün vererek ortaya çıktığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *