» 
»
 

Saç ekimi yaptırmak isteyenler dikkat

Saç dökülmesi ve kellik sorunu için günümüzde yapılan birçok yöntem var ancak bunlardan en etkili ve en doğru seçenek saç ekimi olarak belirtiliyor. Günümüzde her 5 kel erkekten 3’ünün yaptırmayı düşündüğü saç ekimi diğer taraftan bu işi merdiven altı yöntemiyle yapanlar yüzünden büyük istismar konusu oluyor.

Günümüz erkeklerinin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesi, kellik gibi sorunlar kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkilediğinden dolayı saç ekimi kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geliyor. Ancak Ülkemizde de en çok istismar edilen konular arasında bulunan saç ektirme konusunda uzmanların uyarılarını dikkate almak büyük önem taşıyor.

Estetik International Sağlık Grubu, Saç Ekimi ve Saç Tedavileri biriminin yapmış olduğu açıklamada,  saç ekimi yaptırmadan önce herkesin araştırma yapması ve saç ekimi hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmalı denildi. En doğru şekilde saç ekimi yaptırma kararı verilmek isteniyorsa, mutlaka araştırma yapmasının gerektiği vurgulandı. Saçı dökülmüş birinin en değerli hazinesi, saç ekiminde kullanılacak sağlıklı saç kökleri olduğunu ve yanlış bir karar verilmesi sonucu, işin uzmanı olmayan birisine saç ekimi yapıldığında, mevcut saç köklerinin de kaybedileceğine dikkat çekiliyor. Bu sebeple seçmiş olduğunuz doktorun veya kliniğin ne kadar kaliteli olduğunu ve son teknoloji saç ekim tekniklerini kullanıp kullanmadığını anlamak için, mutlaka saç ekimi konusunda bilgilenmek ve araştırma yapmak gerekiyor.

Ülkemizde özellikle son yıllarda istismar konusu olan saç ekim tedavisi, kellik sorunu yaşayarak saç ekimi yaptırmak isteyenlerin, sadece ucuz olduğu için, saç ekimini yapacak olan kişilerin uzmanlıklarını kontrol etmeden ve fark etmeden bu kararı vererek birçok mağduriyete neden olmakta. Ülkemizde ne yazık ki tedaviye gelen hastaların %20’si, daha önce saç ekimini denemiş ve olumsuz sonuç almış insanlardan meydana geliyor.

Estetik cerrahların saç ekimi konusunda en etkili saç çıkarma, kellik sorununun önüne geçme yönteminin saç ekimi olduğu fikrinde hemfikir olmuş durumda. Muayene olmadan konu hakkında kesin ve net saç ekimi fiyatı dahi veren merkezlerden uzak durulması konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar, randevu alınması gerektiğini ve tek bir yere bağlı kalınmaması önem taşımaktadır. Ancak  bu şekilde kıyaslama yapılabilir ve klinikteki hijyen koşullarını kontrol edebilir.

Son olarak, mutlaka saç ekimi yapacak olan doktorun almış olduğu diplomayı ve konu hakkındaki sertifikalarını görmeniz, doğru bir karar vermeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *