» 
»
 

Saçların daha çabuk uzaması için yapılması gerekenler nelerdir?

Saçların istenildiği sürede uzamaması kadınların en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Güneş ışınlarına ve ısıya maruz kalan saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için birçok yöntem deneniyor olsa da bu konuda en doğru bilgi uzmanlarda...

Saçlarınızı kestirip daha sonrasında pişman mı oldunuz? Birçok bakım ürünü kullandığınız halde bir türlü sağlıklı saçlara sahip olamıyor musunuz? Güzelliğinizi daha da ön plana çıkaracak olan sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmak bir de kısa sürede saçlarınızı uzatmak istiyor iseniz bu konuda bazı püf noktaların olduğundan bahsetmekte fayda var. Saçların dinamik, genç ve dinç görünmesi için rastgele alınan ve kullanılan bakım ürünlerinin saçlarınıza yarardan daha çok zarara yol açtığını biliyor musunuz?

Saçlar yapısı gereği çok kırılgandırlar. Sık sık ısıya, güneşe ve işleme maruz kaldıklarında ise hem matlaşır hem de giderek zayıflamaya başlarlar. Kullanılan spreyler, boyalar ve gelişigüzel alınan bakım ürünleri saçların köklerine tutunmasını engelleyip, saçları o dinamik halinden uzaklaştırır. Elbette sağlıklı saçlar için öncelikle yapılması gerekenlerin başında sağlıklı bir vücut gereklidir. Düzenli ve dengeli beslenen, spor yapan ve uykusunu alan kişilerin sağlık düzeyinin daha yüksek olmasından dolayı saçlar daha canlı bir görünüme sahip olur. Saçların daha sağlıklı uzaması için, ısıya maruz kalmaması çok önemlidir. Bu nedenle saçlar yıkanırken mümkün olduğunca sıcaklık derecesi düşük olmalıdır. Ilık hatta soğuk su ile yıkanan saçlar anında dirileşir. Özellikle saç kurutma işlemi sırasında orta kararlıktaki bir sıcaklık saçlara daha az zarar vermektedir.

Saçlarınız geç uzuyor, sık sık kestirmenize rağmen bir türlü uzamıyorsa, mutlaka kan değerlerinizi ölçtürmeniz gerekmektedir. Çünkü saçların hızlı uzayabilmesi için vücudun bazı vitamin ve proteinlere ihtiyacı vardır. Özellikle C ve E vitaminleri saçlara destek vererek daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Balık, et ve sebze tüketimi de oldukça önemlidir. Vücudun günlük gereksinimi olan 1,5-2 litre su içmenin de saçların uzamasında rolü vardır.

Saçlarınızın parlak bir görünüme kavuşması için ise badem yağı ve argan yağı oldukça etkilidir. Sizler için araştırdığımız ve etkililik oranı diğer kürlere göre daha yüksek olan havuç kürünü mutlaka not etmelisiniz. Öncelikle manavdan aldığınız tazecik 2 adet havucu rendeleyerek, kaynattığınız 2 bardak suyun içerisine atınız. Bu su en kısık ateşte yaklaşık 20 dakika kadar kaynadıktan sonra, havuçların suyunu süzerek 1 yumurta ile karıştırıp saçlarınıza uygulayınız. Havuç kürünü 2 veya 3 haftada bir düzenli uyguladığınızda etkisine sizler bile inanamayacaksınız...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *