» 
»
 

Şafak Operasyonu: 700 polis ve helikopter ile 54 adrese baskın!

Adana'da şafak harekatı operasyonu 700 polis ve helikopter desteği ile eş zamanlı yapılan operasyonda 54 adrese baskın yapıldı. Operasyon sonrasında 35 kişi gözaltına alındı. Çok sayıda silah, tüfek, mermi ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Adana'da sokakta uyuşturucu ve uyuşturucu madde satan torbacılar diye bilinen uyuşturucu tacirlerinin yakalanması doğrultusunda operasyonlar başlatıldı. Yapılan operasyonlar sonrasında Seyhan, Sarıçam ve Yüreğir ilçesinde yaklaşık 54 adreste baskın yapılan evlerdeki şahısların uyuşturucu satıp genç insanları zehirlediği ortaya çıktı. Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin şafak operasyonu başlatıldı ve sabah saat 05:00 sıralarında 3 ayrı noktada 700 polislerle ve helikopter desteğiyle operasyonlar başlatıldı. 54 adrese yapılan baskınlar sonrasında yakalanan zanlılar birer birer gözaltına alındı. Evlerde narkotik şube ekiplerinin özel eğittiği narkotik uzman köpekleri de baskın yapılan evlerde uyuşturucu madde bulmakta yardım etti. Yine adresten birinin bir bilardo salonu olduğunu ve orada uyuşturucu satıldığı iddia edilen bir şahısın ihbarı üzerine orayada baskın yapıldı.

Bu bilardo salonunun çok sıkı güvenlik önlemleri ile korunduğundan dolayı polis ekipleri kapıları çok sert darbelerle kırarak içeriye girdi ve uyuşturucu madde aramaya başladı. Buraya düzenlenen operasyon sırasında narkotik uzmanı eğitilmiş köpeklerinde olay yerinde koklayarak uyuşturucu madde aradıkları ve çok fazla tepki verdikleri görüldü. Köpeklerin bu kadar tepki vermesinin nedeni ise bir önceki akşamdan bilardo slaonunda uyuşturucu kullanıldığı ve uyuşturucu madde kırıntılarının kaldığı tespit edildi.

 

Adana Eminet Müdürlüğü ekiplerinin bilardo salonunun içerisinde yaptığı aramada bilardo masasının içerisinde çok sayıda av tüfeği mermisi ve av tüfeği ele geçirildi. Bu operasyona uyuşturucu şube ekiplerinin yanı sıra, terörle mücadele ekipleri, asayiş, kaçakçılık ekipleri ve organize şube ekipleri destek verdi. Yapılan şafak operasyonun da 35 kişi gözaltına alındı. Ele geçirilen mühimmatlar ise 4 av tüfeği, 4 tabanca, 60 kilo 100 gr kubar, esrar, 245 gram kokain, 29 bin extacy esrar ve hap ele geçirilmiş oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *