» 
»
 

Sağ kulağı sol kulağından küçük diye askeri okula alınmadı!

Çocukluk yıllarından beri üniformalara karşı ilgi duyan ve askeri okula girme hayali kuran Anıl Dursun, askeriyenin içerisinde sızmış Fetullahçı Terör Örgütü üyelerinin kendisine mülakatta, sağ kulağının sol kulağından küçük olduğunu söylemeleri üzerine askeri okula giremeyeceğini öğrendi.

Çocuk yaştan beri babasının aldığı asker kıyafetlerini büyük hevesle giyen ve üniformalara aşık Anıl Dursun, kazandığı bando astsubaylık mesleğini maalesef yapamadı. Çünkü 2008'de girdiği sınavda her ne kadar başarılı olmuş olsa da, askeriyenin içerisine sızmış FETÖ üyelerinin mülakat esnasında kendisinin sağ kulağının sol kulağından küçük olduğunu bahane ederek askeri okula girmesinin önüne taş konulduğunu ifade etti. Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden bu sene mezun olan Anıl Dursun'un Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamalarda, her Türk gencinin hayali olduğu gibi kendisinin de askerlik hayali kurduğunu söyledi. Babasının küçüklük yaşlarda kendisine aldığı askeri kıyafetle birlikte üniforma aşkının başladığını belirten Dursun, çocuk yaşlardan beri askerlik hayalini kurduğunu, bunu gerçekleştirebilmek için ortaokul son sınıfta askeri lise sınavına girdiğini ve bando astsubaylığını kazandığını belirtti.

İstanbul Kuleli Askeri Lisesi'ne mülakat için gittiğinde orada öncelikle form doldurduklarını, formu dolduracakları sırada gelen bir komutanın öğrencileri müzik yeterlilik sınavına alınacağını söylediğini ifade etti. Ardından kendisinden önce müzik yeterlilik sınavına giren bir kişinin 50 puan aldığını ancak başçavuşun, ağabeyler ile ilişkisinin olmasından dolayı ekstra 20 puan verip puanının 70'e çıkartıldığını ifade etti. Kendisine sıra geldiğinde istenenleri ektiksiz uyguladığını ancak kendisine 1 puan dahi verilmediğini söyleyerek okula alınmadığını öğrendi.

Lise döneminde de başarılı bir öğrenci olan Dursun, Kara, Deniz ve Harp Okullarına başvurdu. Mülakat için Ankara Kara Harp Okuluna gitti. Mülakatta kendisinden istenen şınav çekip, koştuğu sınavın ardından sağlık kontrolü testine girdi. Kilo ve boy testi, diş testi, duyma ve işitsel test yapıldıktan sonra sırtından da ciğer kontrolü yapıldı. Dursun, askeriyeden elenenlerin dosyasının kırmızı kalem ile yazıldığını, komutanın kırmızı ile mavi arasında git gel yaptığını ancak kırmızı verdiğini ve kendisine hiçbir açıklama yapılmadığını belirtti. Raporu okuduğunda ise Dursun, hayrete düştü. Raporda kulaklarında problem olduğu ve sağ kulağının sol kulağından küçük olduğu yazıyordu.

İtiraz ettiği diğer komutan ise kendisine, kulaklarında bir problem olmadığını, subaylık için de bir engel olmadığını ancak komutanın yazıdığı raporu bozamayacağını söylemesi üzerine Ankara Numune Hastanesi'ne gidip orada muayene oldu. Doktorların, kulaklarının fiziksel ve işitsel olarak bir problem olmadığına dair rapor vermesi üzerine yine de elinden bir şey gelmedi. Askeriye kendi raporunu kabul ediyordu. Fetullahçı terör örgütünün hainliğinden dolayı peygamber ocağı askeriyeye alınmadığını söyleyen Dursun, hayallerinin suya düştüğünü dile getirdi.

Anne Filiz Dursun, oğlunun kulaklarında bir problem olmadığını ancak FETÖ'cülerin oğlu Anır Dursun gibi daha birçok gencin hayallerini ellerinden aldıklarını ve bunların cezasız kalmamaları gerektiğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *