» 
»
 

Sağanak yağış geliyor! 3 Ekim 2017 hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak Doğu Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in kıyıları, Ordu, Artvin, Bitlis, Muş, Şırnak ve Siirt çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ile doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları,Doğu Anadolu'nun doğusu ile Artvin, Ordu, Bitlis, Muş, Şırnak ve Siirt çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzey, Akdeniz kıyılarında yer yer güney ile güneybatı yönlerinden hafif ara ara orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda, Güney Ege kıyılarında kuzeybatı yönlerinden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. 3 Ekim Salı illere göre güncel hava durumu şöyle,

Ankara 17 derece parçalı ve az bulutlu, İstanbul 20 derece parçalı bulutlu, İzmir 25 derece az bulutlu ve açık, Adana 32 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 29 derece az bulutlu ve açık olacak.

Samsun 20 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 19 derece parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Erzurum 12 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 28 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *