» 
»
 

Sağanak yağışlar geliyor! 29 Kasım güncel hava durumu

Yurt genelinde yağmur ve sağanak olarak yağışların gelmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde 3 ile 6 derece azalacak. Diğer kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak. 29 Kasım illere göre hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun büyük bir kısmında yağışların yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Batı Akdeniz ile Kıyı Ege'nin kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, zaanla Kırklareli, Edirne, Marmara'nın doğusu ve güneyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar olması bekleniyor.

Yağışların genellikle Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri, Batı Karadeniz ile Samsun, İç Ege, Kırşehir, Amasta, Kırıkkale çevrelerinde kuvvetli, Aydın, İzmir, Denizli çevreleri ve ısparta'nın güney ilçeleri, Antalya ve Muğla çevreleri, Burdur'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Bugün sabah ve gece saatlerinden itibaren ise Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere doğu kesimlerde don ve buzlanma olayı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatı kesimlerinde 3 ile 6 derece düşecek. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacal. Rüzgâr, genellikle güney ve güneybatıdan hafif, ara ara orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege yönlerinden kuvvetli, Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerinden kuvvetli olarak esecek.

29 Kasım bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle, Ankara 11 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak yağmurlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olarak sağanak yağış bekleniyor. Gece saatlerinden sonra ise kuzey yönlerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur olacak. İstanbul 8 derece paraçlı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli olarak sürmesi tahmin ediliyor.

Bursa 10 derece, parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Öğle saatlerine kadar yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Adana 10 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren sağanak, gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Samsun 24 derece parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağank yağışlı, yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olacak. Trabzon 23 derece parçalı ve az bulutlu, Erzurum 6 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, Diyarbakır 13 derece parçalı ve az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden sonra ise yağmurlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *