» 
»
 

Sağanak yağışlar geliyor Bugün hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun Doğu Anadolu, Rize, Artvin, Batman, Mardin, Ardahan ve Siirt çevreleri ile Trabzon'un iç kesimleri, İstanbul, Trakya, Kocaeli, İstanbul ve Yalova çevreleri ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise doğu kesimlerde 1 ile 3 derece azalıyor. 26 Ekim hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, yurtta hava sıcaklıkları doğu kesimlerde 1 ile 3 derece azalacak. Diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Artvin, Rize, Batman, Ardahan, Mardin ve Siirt çevreleri ile Trabzon iç kesimleri, akşam saatlerinden itibaren Trakya, Kocaeli, İstanbul ve Yalova çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar genel olarak, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur olarak görünecek ve yağmurlu yerlerin yağmur ve sağanak şeklinde görülmesi tahmin ediliyor. Rüzgar, genel olarak kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde olacak. Doğu Anadolu'nun kıyılarında güney ve güneybatı yönlerinden hafif ve orta kuvvette esecek. Orta Karadeniz'in kıyıları ve Çeşme'nin çevrelerinde ara ara kuvvetli olarak esecek.

26 Ekim hava durumu ise illere göre şöyle, Ankara 17 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, İstanbul 17 derece parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itbaren sağanak yağışlı, İzmir 23 derece az bulutlu ve açık, Bursa 17 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu, Adana 30 derece az bulutlu ve açık, Antalya 26 derece parçalı ve çok bulutlu, Samsun 16 derece parçalı ve çok bulutlu olacak. Trabzon 17 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde iç kesimleri yağışlı, Erzurum 12 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 22 derece parçalı yer yer çok bulutlu olması bekleniyor.

Van'ın Çaldıran İlçesinde ise dün gün boyunca etkili olan yağmur yerini kar yağışına bıraktı. Gece saatlerinden sabah saatlerine kadar etkisini gösteren kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Yaşamı olumsuz etkileyen kar, görenleri hayrete düşürdü. Yolda yürümekte güçlük çekenler ve kar topu oynayanlar çocuklardan dolayı renkli görüntüler ortaya çıktı. Çaldıran'da bugün de gün boyunca aralıklı olarak kar yağışlı olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *