» 
»
 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ vatandaşları uyardı: Bayramda az yiyin!

İkramların geri çevrilmediği, tatlıların tabaklar dolusu tüketildiği bir Ramazan Bayramı daha geldi çattı. Ancak Bakan Akdağ vatandaşlara sağlıklı beslenmeleri hususunda ciddi uyarılarda bulundu.

Ramazan Bayramı hazırlıkları son sürat devam ederken, ziyaretlerde sunulacak ikramlara da dikkat edilmesi gerekiyor. Bir ay boyunca oruç tutulduktan sonra yavaşlayan metabolizmaya bir anda ağır  yemekler ve tatlılar yüklemek, ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bayram öncesi sağlıklı beslenmeye ilişkin uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ikramları geri çeviremediğiniz takdirde ucundan küçük bir parça almanızı önerdi.

Yemeklerde aşırıya kaçılmaması gerektiğini belirten Akdağ, mümkün olduğunca sofradan doymadan kalkılmasını, özellikle çok fazla tatlı ikram edileceği için küçük bir parça yenmesini tavsiye etti. Hatta mümkünse tatlı yerine sebze meyve ikram edilmesinin daha doğru olacağını, çayların ise koyu ve şekerli olmaması gerektiğini ifade etti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün trafik kazaları konusunu en üst sıralara çıkardığına dikkati çeken Akdağ, sürücüleri hız sınırlarını aşmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Bakan Akdağ, uykusuz yola çıkılmaması gerektiğini ve tüm trafik kurallarına uyulmasının ehemmiyetini vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *