» 
»
 

Sağlık Bakanlığı 2016'da 25 bin personel alımı yapacak

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, 25 bin sağlık personelinin alınacağını duyurdu. 2016 senesinde alınacak sağlıkçılar başvurularını Haziran ve Temmuz ayları içerisinde gerçekleştireceklerdir. Personeller sözleşmeli ve kadrolu olarak alınacaklar.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katılmış olduğu bir programda kendisine yöneltilen sorular doğrultusunda merak edilen konulara açıklık getirme kararı verdi. Ülke genelinde 4 bin kadar halk sağlığı merkezinin açılacağını söyledi. Sene sonuna kadar Haziran ve Temmuz aylarında personel alımı olacağını ve personel alım sayısının 25-26 bin olduğunu söyledi. 2016'dan 2017'nin sene sonuna kadar da aile hekimi sayısının 30 bini bulacağını açıkladı. Ayrıca kendisine yöneltilen bir diğer soruda ise atamaların ne zaman gerçekleşeceği yönünde idi. Atamaların bu sene Haziran-Temmuz'da yapılmasının beklediğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu 10 bine yakın sözleşmeli personel alınacagını ve bu yol ile de 11 bin personelin alınacağın haberini verdi. Bu şekilde toplamda 25-26 bin personelin alınmasının beklendiğini söyledi. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'ne istihdam edilecek 11 danışman alınacaktır. Danışmanların, finans kaynaklarının durumlarına göre proje süreleri her sene yenilenebilecektir. İsdihdam edilecek pozisyonlar ise, Karar Destek Uzmanı Yardımcısı, Veri Madenciliği Danışmanı,Veri İstatistik Danışmanı,Veri İstatistik Danışmanı, Bilişim Satandartları Geliştirme Danışmanı pozisyonlarına toplu alım yapılacaltor

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *