» 
»
 

Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 sağlık personeli alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sağlık meslek lisesi ve fakültelerin sağlık bölümlerinden mezun olan 42 Bin 500 kişiye istihdam sağlanacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılı içerisinde bünyelerine alınacak sağlık personeli sayısının 46 bin 500 olduğunu ifade edilmiş ve Bakan Akdağ tarafında bu sayının 16 bin 500'ünün sağlık personeli, 13 bininin doktor ve 17 bininin de şirket personeli olacağını duyurmuştu. Bugüne kadar alınan 4 bin sağlık çalışanının yerleştirmeleri yapılırken yıl sonuna kadar 42 bin 500 sağlıkçı daha alınacağı belirtildi.

Alımlarda geçerli olacak KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yayımlanarak gerekli şartlar belirtildi. Tercihler yapılırken lisans mezunları 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için de 2016-KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans sınav sonuçları geçerli olacak. Tercih yapmaya hak kazanan adaylar tercihlerini, kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numaralarını ve şifresini kullanarak yapabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *