» 
»
 

Sağlık Bakanlığı aktivite projesi kapsamında 208 bisiklet dağıttı

Sağlıklı, dinamik, enerji dolu bir nesil yetişmesi adına Sağlık Bakanlığı tarafından gençlere ve çocuklara fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırma projesi kapsamında Tekirdağ'da bin 208 bitikletin daha dağıtımı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından, 4 yılda bir miyon bitiklet dağıtarak, çocukarı ve genöleri fiziksel aktiviteye teşvik etmeyi planlayan projenin Tekirdağ ayağında yapılan bitiklet dağıtım törenine, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürü Hacı Bayram Zengin’in yanı sıra birçok yetkili ve öğrenci katıldı. Bu özel teslim töreninde konuşan Dr. Hacı Bayram Zengin, modern toplumlarda en sağlık problemlerindeki en büyük etkenin hareketsizlik olduğunu vurgulayarak, ülke genelinde yapılan araştırmalar sonucunda % 72 lik bir olanla aktivitesiz yaşadığımızı ifade etti. Obezitenin çok büyük bir tehlike olduğunu söyleyen Zengin, yine sonuçlara dayamarak 6-18 yaş aralığındaki çocukların % 22 sinin obez olduğunu belirtti. Başlatılan hareketsiz yaşamla mücadele projeninin hayata geçirilmesiyle bölge genelinde dağıtılan 975 bilikletin yanısıra dün ve bugün bu sayıya 208 bitiklet daha eklemiş olanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Törene katılan Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ise konuşmalarında;  Geçtiğimiz yıldan bu yana bitiklet dağıtımına devam ettiklerini vurgulayarak,  sağlıklı yaşam için gerekli olan araç ve gereç bize ne kadar çok temin edilirse imkanlarımız da o kadar da artacağını söyledi.  Hayatı bitiklet sürmeye benzeten Salihoğlu, bütün yaşamımız boyunca bitiklet sürer gibiyiz eğer durursak düşeriz bu nedenle sportif etkinlik olarak değil, bütün alanlarda kendimizi geliştirmek için bitiklet sürer gibi davranmalıyız ifadelerinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *