» 
»
 

Sağlık Bakanlığı bin 555 sağlık personeli alacak

İstanbul bölgesindeki personel ihtiyacını gidermek amacıyla kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma kurası ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personel kademelerine alım gerçekleştirecek.

İstanbul'un personel ihtiyacını gidermek için Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personel alımı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bin beş yüz elli beş personelin atanmasıyla ilgili olarak görev verilecek yerlerin, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden ilan edileceği ve söz konusu kura aşamasının, 9 Haziran Cuma günü noter huzurunda gerçekleştirileceği bildirildi.

Açıklamalarının 2. Bölümünde ise, yapılacak kura sonucunda 6 biyolog, 5 çocuk gelişimcisi, 2 dil terapisti ve konuşma terapisti, 27 diyetisyen, 118 ebe, 25 fizyoterapist, 825 hemşire, bir iş ve uğraş terapisti, 11 laborant, bir odyolog, bir perfüzyonist, 11 psikolog, 4 sağlık fizikçisi, 278 sağlık memuru, 193 sağlık teknikeri, 20 sağlık teknisyeni, 18 sosyal çalışmacı, 5 diş protez teknisyeni ve 4 tıbbi teknolog olmak üzere toplam bin beş yüz elli beş personelin atanacağı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *