» 
»
 

Sağlık çalışanları yıpranma payı alacak

Sağlık çalışanlarının merakla beklediği açıklama Sağlık Bakanı Akdağ'dan geldi. Sağlık çalışanlarına yıpranma payı hususunda çalışmaların tamamlandığını kaydeden Akdağ, ekonomi yönetimini razı edeceğini ve bunun yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesine ilişkin kanun maddesinin hazır olduğunu, Maliye Bakanı ve ekonomi yönetiminin kabulünü beklediklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık çalışanlarına yıpranma payının yapılacağına ilişkin vaadi olduğunu hatırlatan Akdağ, konunun bu aşamada olduğunu kaydetti.

Bakan Akdağ Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazı hakkında da bilgilendirmede bulundu. Kamuda çalışan hekimlerden özel sektöre geçmek isteyenler için bir düzenleme yapılacağı bilgisini veren Akdağ, bu hekimlerin yerine yeni atama yapılması gerektiğini bu nedenle de özel sektöre geçecek hekimlerin 3 ay önceden bilgi vermeleri gerektiğini belirtti. Kamuda bu 3 ay süresince çalışmaya devam etmesi gerektiğini aksi halde ayrıldıkları yerde ciddi boşluk oluşacağını belirten Akdağ, acil sağlık hizmetlerinde yapılacak çalışmalara da değindi.

Akdağ, gece uçuşu ile ilgili bazı sorunlar meydana geldiğini, bunları ortadan kaldırmak için de gayret gösterdiklerini ve hava ambulans sisteminin güçlendirildiği bilgisini paylaştı. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerdeki ambulans sayılarını arttırdıklarını belirten Akdağ, metropollerde hareketli 112 acil hizmet birimlerinin de göreve başladığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *