» 
»
 

Sağlık ocağında iğne yapılan 6 yaşındaki Efe hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesinde, boğaz ağrısı şikayeti ile sağlık ocağına götürülen 6 yaşındaki Yalçın Efe Kabasakal, kendisine yapılan iğnenin ardından fenalaşarak hastanede yoğun bakıma alındı. Küçük Efe doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

İlkokul birinci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Yalçın Efe Kabasakal, geçtiğimiz Pazartesi günü okula gittikten sonra rahatsızlandı. Anne Neslihan Kabasakal ise oğlunu Pazarcık 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne götürdü. Boğazı ağrıyan küçük çocuğu muayene eden doktor İ.E., iddialara göre iğne yazdı ve anneden bu iğneyi eczaneden almasını istedi.

İğneyi alarak Aile Sağlığı Merkezi'ne çocuğu ile yeniden giden anne Neslihan Kabasakal'ın iddialarına göre, doktor İ.E. Yalçın Efe Kabasakal'a iğneyi yaptıktan kısa süre sonra çocuğunun dudakları morardı ve kusmaya başladı. Ardından da kalbi durdu. Sağlık görevlilerinin müdahelesi sonrası Efe'nin kalbi yeniden çalıştırıldı. Ambulansla buradan Pazarcık Devlet Hastanesi'ne götürülen Yalçın Efe Kabasakal'ın yeniden kalbi durdu ve müdahalelerde yeniden çalıştırıldı. Ardından da Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Neslihan ve Beytüllah Kabasakal çiftinin iki çocuğundan biri olan Yalçın Efe, gece geç saatlerde yaşamını yitirdi. Hastanede çocuklarının iyileşmesi umudu ile bekleyen anne ve babası, acı haberi alınca perişan oldu. 13 Ekim'de ailesi ve sevdikleri ile kutladığı doğum günü ile 6 yaşına giren küçük Yalçın Efe'nin cenazesi, Pazarcık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Baba Beytüllah Kabasakal ve amca Hasan Kabaasakal, olayda ihmali bulunanların cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirdi. Öte yandan İl Halk Sağlık Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan idari soruşturma ise sürdürülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *