» 
»
 

Sağlıklı bir cilt için bol su tüketin

Genel sağlığımız açısından son derece önemli olan su tüketimi, ışıl ışıl bir cilt için de gereklidir. Su içmek, hem tüm organları hem de cildi besliyor. Peki, sağlıklı bir cilde sahip olmak için su neden önemlidir? Ayrıntılar haberde...

Su içmek, sindirim sisteminden, besinlerin emiliminden, kan dolaşımına ve hatta cildirimize kadar sistemin işleyişinde hayati önem taşıyor.  Vücudumuz için de son derece önemli bir etken olan su, diğer organlar gibi cildi de canlandırıyor. Pırıl pırıl bir cilt için gerekli olan tek şey su bile denebilir. Su cilt için, tüm pahalı kozmetik ürünlerinden ve kremlerinden çok daha önemli bir rol oynuyor.

Yeterli miktarda su tüketimi, cildin direncinin düşmesine, kırışıklığa ve kuruluğa engel oluyor. Dış etkenlerden vücudu koruyan en önemli etkenlerden biri olan su, saç kalitesi ve tırnak kalitesini de artırıyor. Özellikle kadınların menopoz dönemlerinde yeterli miktarda tüketilen su, menopozun beraberinde gelen semptomların azalmasına yardımcı oluyor.

Glisemik indeksi içeren hazır meyve suyu gibi içecekler toksinleri artırdığı üzere ciltteki aknelerin de çoğalmasına neden oluyor. Bu nedenle akne tedavisi için de su içilmesi öneriliyor. Toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan su, hiçbir içeceğin yerini tutmuyor. Aknesi olan ya da bu hususta tedavi gören kişilerin ise bol su tüketmesi gerekiyor. Öte yandan cildin inflamasyonuyla birlikte egzamaya bağlı cilt kuruluğunu da yine su içmek büyük oranda engelliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *