» 
»
 

Sağlıksız beslenme saç dökülmesini artırıyor!

Saç dökülmelerinin pek çok nedeni olabildiği gibi beslenme kaynaklı da olabileceğinin altını çizen Dr. Alp Okutucu, düzenli beslenmenin vücuda olduğu üzere saçlara da faydası olduğunu bildirdi. Ayrıca saç dökülmesine kesin çözüm olabilecek önerilerde bulundu. İşte detaylar...

Her kadın ve her erkek sağlıklı, gür saçlara sahip olmak ister. Saçların iyi görünüşü kişinin kendini iyi hissetmesi ile beraber özgüvenin de artmasını sağlar. Peki saçlar neden dökülür? Saç dökülmesine etken pek çok farklı faktörler bulunsa da en önemli nedenlerden birinin sağlıksız ve düzensiz beslenmek olduğunu belirten Dr. Alp Okutucu saçların dökülmesine kesin çözüm olabilecek etkenleri açıkladı. Düzenli olarak meyve, sebze, tahıl, et, balık, doymamış yağ ve baklagiller tüketimi saç dökülmelerini durduruyor. Dış görünüş herkes için en öncelikli durumlardan biridir. Bu nedenle saçlar da dış görünüşün önemli bir parçasıdır. Saç dökülmesi ile birlikte özgüven ektikliği ve ptikolojik problemler beraberinde gelir.

Ektik ve yanlış beslenmek saç köklerini zayıflatarak dökülmelere neden oluyor. Pek çok farklı nedeni olan saç dökülmelerinin başlıca nedenleri hamilelik, ptikolojik sorunlar, menopoz, stres, tiroit hormonları ve hormonsal dengesizlik yapan problemlerdir.

Buna ek olarak düzensiz ve ektik beslenme saçların dökülmesine sebep oluyor. Aşırı saç dökülmesi görülen kişilerin bir sağlık merkezine başvurarak kan testi yaptırması gerekmektedir. Yapılan tetkiklerin sonucuna göre de ilaç tedavisi ya da hormonsal bir tedavi yöntemi tercih edilir. Ayrıca kıl köklerini besleyici ve onarıcı, kan dolaşımının sağlanmadığı yerlerde kan dolaşımını arttırıcı ajanlar tavsiye edilebilir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *