» 
 

Şaka değil!. Memura ve vatandaşa 1 Nisan müjdesi geliyor

Vatandaşa 1 Nisan Müjdesi. Konutta KDV kaldırılıyor. Trafik sigortasında indirime gidiliyor. Teşvik yasağı daha esnek hale getiriliyor, bir bakıma yumuşatılıyor ve memurlara ikinci emeklilik geliyor. Bunun yanı sıra da 5 milyon kişinin prim borcu siliniyor.

1 Nisan tarihi önemli bir dönemecinde başlangıcı oluyor. Önemli yasaların yürürlüğe girmesi milyonlarca vatandaşı ve memuru ilgilendiriyor. Başta memurlar ve 250 ile 1000 çalışanı bulunan özel sektörler Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olacak. Çalışanların prime esas kazançlarının yüzde 3’ü her ay BES için kesilecek. Bunun yanı sıra Genel Sağlık Sigortasındaki sistemde 1 Nisan’dan itibaren tamamıyla değişiyor. Genel Sağlık Sigortası primleri 53,32 liraya düşecek ve 12 taksitle ödenebilecek. Borçlu durumda olanların borcu silinecek. Konutta KDV kalkacak.

Kayıt dışı çalışanlar ve işverenler ilçen 1 yıllık teşvik yasağı yumuşatılacak. Uygulamadan teşvik yasağı devam eden işyerleri de faydalanacak. Sürücüleri  ilgilendiren trafik sigortasında da indirime gidiliyor. Hasar kademelerine göre tavan fiyat belirlenecek ve sigortacılar bu fiyatın üzerinde poliçe kesemeyecek. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *