» 
»
 

Sakarya'da radyoaktif madde alarmı!

Sakarya'nın Arifiye İlçesinde radyoaktif madde olduğu iddia edilen bir evin olduğu sokak tamamen karantinaya alındı. Yapılan çalışmalara göre ise 2'si doktor olmak üzere 10 kişide radyoaktif madde olduğu tespit edildi...

Sakarya'da radyoaktif madde paniği yaşandı. Sakarya'nın Arifiye İlçesinin Neviye Mahallesi'nde yaşamakta olan E.Y. geçtiğimiz salı günü evinin civarında bulunan inşaatta bulmuş olduğu metal bir maddeyi evine getirdi. Salı günü akşamında bir takım rahatsızlıklar geçiren E.B. mide bulantısının rahatsız etmesi ile ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastane tarafından muayene edilen E.B.'ye iğne yapılarak eve geri gönderildi. E.B.'nin vücudunda ise morluklar ve yaralar meydana gelmeye başladı. E.B. 20 Ekim sabahı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi'ne getirildi. Onu muayene eden doktorlar radyasyondan şüphelendi ve AFAD'a haber verildi.

AFAD ekipelri, E.B.'nin oturduğu evin sokağını boşalttı ve çevredeki vatandaşlara radyasyondan dolayı maske dağıtılarak uyarıda bulunuldu. Öte yandan E.B.'nin giriş yaptığı hastanenin acil giriş çıkışları da yasaklandı. Hastane persoenli dışarı çıkarıldı ve ölçüm yapmak üzere görevliler geldi. AFAD ekipleri E.B.'nin evinde yaptığı incelemelerde radyasyon tespit edemedi. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan uzmanların E.B.'nin evi ile hastaneye gelmesi bekleniyor.

Öte yandan hastanenin Başhekimi'nin yaptığı açıklamalara göre, hastaneye hasta kabul durduruldu ve görevlilerin gelip radyasyon ölçümü yapmaları bekleniyor. Hastaların ise Serdivan'da yer alan başka bir hastaneye yönlendirildiği belirtildi. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun yaptığı ölçümlerde ise 2'si doktor olmak üzere toplam 10 kişide radyoaktif madde tespit edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *