» 
»
 

Saldırganın gözaltındaki 5 akrabası sorgulanmak üzere Aydın'a getirildi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın akrabaları sorguları yapılmak üzere Aydın'a getirildi. Altıntaş'ın akrabaları Söke'de gözaltına alınmıştı.

Saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın Aydın Söke'de bulunan annesi Hamidiye ve babası Esrafil Altıntaş ile kız kardeşi Seher Özeroğlu kimliğin belirlenmesinin hemen ardından gözaltına alınmıştı. Ardından biri bayan olmak üzere soruşturmayla ilgili 2 akrabasının daha gözaltına alındığı öğrenildi.

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ilk sorguları tamamlandıktan sonra Mevlüt Mert Altıntaş'ın 5 akrabası Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Çevik Kuvvet ekipleri eşliğinde iki araçla İl Emniyet Müdürlüğü B hizmet binasına getirilen şüpheliler için geniş güvenlik önlemleri alınırken, bazı polislerin araçtan indikleri sırada ellerinde delil poşetleri taşıdıkları görüldü.

Polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın Ankara Yenimahalle'de yaşayan ve kendisi gibi polis memuru olan ev arkadaşı S.B. de saldırı sonrası Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde görevi başında gözaltına alınmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *