» 
»
 

Saman yüklü TIR dinlenme tesisinde cayır cayır yandı

Sakarya TEM Otoyolunun Alancuma mevkiinde yer alan dinlenme tesisinde park halinde duran saman yüklü TIR, nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü bir anda alev aldı. TIR sürücüsünün çekici bölümünü son anda kurtarması ile saman dolu dorse alevlere teslim oldu.

Sakarya TEM Otoyolu Alacuma mevkiindeki bir dinlenme tesisinde park halinde duran saman yüklü TIR, nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı bir anda alevlere teslim oldu. TIR sürücüsünün son anda bir hamlesi ile TIR'ın çekici kısmı kurtarıldı fakat saman dolu dorsesi cayır cayır yandı.

Alınan bilgilere göre, dün gece 00:30 sıralarında gerçekleşen olayda, Çorlu'dan Bartın'a giden 44 yaşındaki Remzi Muzaffer kontrolündeki 74 BP 431 plakalı saman yüklü TIR sahibi, sürücüsü ve ortağı 44 yaşındaki Mehmet Emin Tüzün ile birlikte park ettikleri dinlenme tesisinde yemekhane bölümüne geçtiler. Orada yemek yiyen Tüzün ve Muzaffer, TIR'ın yandığı haberini alır almaz dışarı çıktılar. Sürücü Muzaffer, TIR'ın çekici kısmını dorseden ayrırarak çekici bölümünü kurtarmayı başardı. Ancak saman dolu dorse alev alev yandı. TIR'ın sıçrayan alevlerden dolayı TIR'ın yanında bulunan park halindeki Özbekistan'a kimsayal ham madde götüren 33 FY 672 plakalı TIR'ın da dorsesinin bir kısmı yandı. TIR'ın sürücüsü 44 yaşındaki Fereç Arı TIR'ın başına geçerek yanan dorseden aracını uzaklaştırdı ve olası bir facianın önüne geçti.

İhbarlar üzerine olay yerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, saman yüklü dorseye tazyikli su ile müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Öte yandan TIR'larının kasıtlı olarak yakıldığını söyleyen sürücü Muzaffer ve ortağı Tüzün, güvendikleri için tesise geldiklerini, yemekhane bölümüne geçmeden önce TIR'ı kontrol ettiklerini ve samanın zaten branda ile kaplı olduğunu, ne olduysa kendileri içeri girdinten sonra olduğu fikrini savundular. Ayrıca samanların arkadan tutuştuğunu, birisinin veya birilerinin bilerek aracı aleve verdiklerini iddia ettiler. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *