» 
»
 

Samsun’da silahlı bir saldırgan 5 kişiyi rehin aldı

Samsun’da faaliyet gösteren bir lokantaya gelen silahlı saldırgan 5 kişiyi rehin aldı. Polisin olay yerine gelmesi ile ikna edilen şahıs daha sonra rehineleri serbest bıraktı.

Alınan bilgilere göre, olay Samsun’un İlkadım ilçesi Çiftlik Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan bir et lokantasına meydana geldi. İddialara göre borcundan dolayı bunalıma girdiği öğrenilen engelli 48 yaşındaki Muhittin D. gece saat 21.45’te sularında lokantaya giderek silahını çekip 5 kişiyi rehin aldı.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Polis ekiplerinin titiz çalışmaları sonucunda şahsı ikna edilerek, rehinelerle yer değiştirip onların serbest kalmasını sağladı. İçeriye giren polis memurları silahlı şahsı iknaya çalıştı.

Uzman ekiplerin uğraşlarına rağmen teslim olmayacağı anlaşılan Muhittin D.'nin dalgınlığından faydalanan polis, şahsı etkisiz hale getirip elindeki silahı almaya başardı. Muhittin D. saat 23.00 sıralarında gözaltına alınarak Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Baston yardımıyla yürüyen şahsın ortopedik engeli olduğu öğrenildi. 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *