» 
»
 

Samsun’daki Kabaceviz Şelaleleri sonbaharda adeta görsel şölen sunuyor

Fotoğrafçıların gözdesi haline gelen Çarşamba’daki Kabaceviz Şelaleleri, ormanın sarı-kırmızı tonlarını çevresinde barındırarak adeta görsel bir şölen sunuyor. Peki Türkiye’nin bin bir güzelliğinden bir tanesi olan Kabaceviz Şelaleri nerede ve nasıl ulaşılır?

Samsun’un Çarşamba ilçesinde bulunan Kabaceviz Şelaleleri etrafındaki ormanların sonbahar tonlarını yansıtıyor ve bu müthiş manzara bugünlerde fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor. Çarşamba ilçesinde 30 kilometre uzaklıkta bulunan şelaleler, hem piknik yapmak isteyenlere hem de gezi, trekking, dağcılık ve foto safariye ilgi duyanların ilgisini çeken bir doğa harikası.

Sonbahar mevsiminin klatik sarı ve kırmızı tonlarını barındıran birbirinden güzel manzaralar sunan Kabaceviz Şelaleleri 3 aşamalı şelalelerin birleşiminden oluşuyor. 60 metre civarındaki bir yükseklikten dökülen şelaleler, etrafındaki ağaçların farklı renkleri ile bir araya gelince oldukça doğan bir manzara oluşturarak ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi doğaseverlerce Kabataş Şelalelerine ulaşım sağlamak için yol yapım çalışmaları geliştirmiş ve şelaleler her gün sayısı artan ziyaretçilerini ağırlıyor.

Foto safari için Kabaceviz Şelalelerine giden Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, yakından gördükleri bu doğa harikasına daha önce gitmemiş olduklarından duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Yrd. Doç. Dr. Beste Nigar Erdem ise burasının özellikle bu aylarda fotoğraf meraklıları için bol malzeme verebilecek bir mekan olduğunu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *