Samsung Galaxy Note 7 iadesi hakkında BTK’dan açıklama geldi

Birkaç gündür medyada oldukça geniş yer bulan Galaxy Note 7’nin pil sorunu hakkında BTK açıklama yaptı ve Türkiye’de incelemenin devam ettiğini bildirdi. Peki Türkiye’de Samsung Galaxy Note 7 para iadesi ne zaman yapılacak işte detaylar…

Piyasaya çok kısa bir süre önce çıkmasına rağmen pil sorunu nedeniyle Samsung’un Galaxy Note 7’leri geri toplayacağı konusu gündeme bomba gibi düşmüştü. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve Türkiye’de Samsung Galaxy Note 7’nin pil sorunu nedeniyle herhangi bir olumsuz durumun rapor edilmediği bildirildi.

Küresel çapta satışı yapılan Galaxy Note 7 akıllı telefonun pili nedeniyle oluşan sorunlar sonrasında tüketicilerin şikayetçi olduğunun belirtildiği BTK’nın açıklamasında, ülkemizde böyle bir mağduriyet ya da şikayetin henüz rapor edilmediği, konunun BTK tarafından takip edildiği belirtildi.

Bu konudaki incelemenin sürdüğü belirtilirken, kullanıcıların güvenliği ve Türkiye’de de benzer bir mağduriyetin yaşanmaması için Samsung firmasının Galaxy Note 7 cihazını 3 Eylül 2016 tarihinden itibaren para iadesi ya da ileri tarihte yenisiyle değişim uygulaması başlatacağı da duyuruldu. Buna göre Samsung Galaxy Note 7 almış olan müşteriler telefonu aldıkları noktalara 13 Eylül’den itibaren götürerek isterlerse para iadesi isterlerse ileri tarihte telefonu değiştirme seçeneğini değerlendirebilecekler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *