SAMSUNG, Galaxy Note 7 kullananları zora soktu!

Pillerinin patlaması nedeniyle SAMSUNG Galaxy Note 7 akıllı telefonlarını geri çağırdı. SAMSUNG, inatla Galaxy Note 7 kullanmaya devam eden kullanıcılarını, yeni uygulaması ile iyice köşeye kısıldı.

Avrupa'da telefonların yüzde 90'ının iade edildi. Ancak SAMSUNG’un başı bazı kullanıcılarla dertte. Kanada'da, halen cihazlarını geri getirmeyen çok sayıda kullanıcı bulunduğu rapor ediliyor. Pillerinin dehşet saçtığı Galaxy Note 7 uçaklara ve bazı kapalı alanlara alınmıyor.

Hala telefonlarını iade etmeyen kullanıcılarına çözüm olarak şirket hafta içerisinde, 12 Aralık'tan itibaren batarya şarjı üzerindeki kısıtlamaların, Bluetooth ve Wi-Fi devre dışı bırakma gibi önlemlerin Kanada'da devreye gireceğini söyledi. 15 Aralık'tan itibaren ise, Note 7'yi kullanan Kanadalılar, artık arama, veri kullanımı veya kısa mesaj göndermek için hiçbir Kanada mobil şebekesine bağlanamayacak.

Avrupa'da ise, pilin şarj oranı, yeni bir güncelleme ile yüzde 30'a düşürülecek. Ama şimdilik, Avrupa için bir "bağlantı kısıtlamasından" bahsedilmiyor. Avrupa için alınan karar, 15 Aralık'ta devreye gireceği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *