Samsung Galaxy Note 7'nin çıkışı pahalıya mal oldu!

Çıktığı tarihten bu yana ciddi teknik arızaları ve problemlerinde dolayı Samsun'un yeni Android cihazı Note 7 üreticisine sandığımızdan daha da pahalıya mal olmuş olabilir.

Duyurulduğu ilk zamanlarda muhteşem tasarımı ve özellikleri ile göz kamaştıran Samsun'un yeni cihazı Galaxy Note 7, en iyi telefon modeli olarak görülmeye başlanmıştı. Fakat, Samsung'un da onayladığı Note 7'deki batarya sorunu, satışların gerilemesine ve artık durmasına neden oldu. Hatta batarya probleminin ciddi sonuçlar doğurduğu gözlemlenince Note 7'nin geri çağırılmasına karar verildi ve herşey bir anda tersine döndü. O saatten itibaren hem firma hem de marka değeri ciddi bir hasar almış oldu. Firma, hasarlı olan telefonları geri alma ve problemsiz güvenli bataryalar ile değiştirme talebinde bulunsa da artık Samsung'a güvenenlerin dağlarına kar yağmış durumda. Bu nedenle de tüketicinin gözü açıldı ve artık telefona güvenemeyecekleri kararına varıldı. Bu nedenle Note 7'nin satış tahminleri hakkında bir takım değerlendirmelerde bulunuldu.

BayStreet Sesearch tarafından yayımlanan raporda belirtilenlere göre, Samsung Galaxy Note 7 geçen ayda muhteşem bir başlangıç yapmış ve bir önceki modeline göre yüzde 25 daha fazla satış rakamına ulaşmıştı. Analistler yılın ikinci çeyreğinde Samsung'un rekor satışını gerçekleştirmesini bekliyordu. Ancak durum beklendiği gibi olmadı ve bu durumda analistler de bu konudaki raporlarını yeniledi. Yapılan yeni tahminlere göre Galaxy Note 5'in geçtiğimiz sene yaptığı satışın henüz yüzde 60'ını yapabileceği belirtildi. Müşterilerin sarsılan güveninin tamir edilmesinin güç ve zor bir durum olduğu bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *