Samsung Galaxy S8 için önemli iddia: Yüz tanıma sistemi

Samsung Galaxy S8 özellikleri , ne zaman piyasaya çıkacağı müdavimlerinin merak konusu ancak ortaya atılan yeni bir özellik bu sefer oldukça iddialı.

Samsung severlerin merakla beklediği Galaxy S8 modeli 29 Mart'ta yapılacak Samsung etkinliğinde kendisini gösterecek. Ancak teknoloji dünyasında Samsung Galaxy S8 özellikleri hakkında söylentiler de tam gaz devam ediyor. Son olarak Samsung'un yeni telefonunda yüz tanıma sistemi olacağı ve iris tarayıcıdan vazgeçildiği iddia edildi.

YÜZ TANIMA NASIL ÇALIŞACAK?

Samsung Galaxy S8'de yüz tanıma sistemi öncelikle kullanıcının yüzünü hafızasına alacak ve telefonda kaydedilen bu yüzler sadece giriş izni alabilecek. Aynı şekilde çeşitli programlarda da parmak izi gibi yüz tanıma sistemi kullanılarak indirme, satın alma gibi işlemlerin yapılabileceği iddiaları yer alıyor.

IRIS TARAYICI MI YÜZ TANIMA MI?

Samsung'un yeni telefonunda kullanacağı yüz tanıma sistemini, iris tarayıcıya göre daha hızlı olduğu gerekçesiyle tercih ettiği söylenirken, iris tarayıcı her ortamda sağlıklı sonuç vermiyor görüşü de dile getiriliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *