Samsung Galaxy S8 ve Plus modeli çok yakında piyasaya çıkıyor

Note 7 hüsranı sonrası kullanıcılarını fazla bekletmeyecek olan Samsung Galaxy S8 modelini yakında gün yüzüne çıkarıyor. Kendisine yeni modelleri için oldukça fazla güvendiği görülen Samsung bu sefer Galaxy S8 Plus modelini de aynı anda çıkabilir.

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8'i piyasaya sürmek için artık gün sayıyor. Bu yıl yapacağı bir değişiklik ile önceden tek başına tanıtılan model Plus versiyonu ile birlikte çıkacak ve teknoloji devi, Galaxy Note 7 nedeniyle üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmaya çalışacak.

Geçtiğimiz yılı patlayan batarya sorunları ile geçiren ve telefonlarını geri çağıran Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde hiçbir şekilde riske girmek istemiyor. Bataryaların belirlendiği yeni modellerinde Samsung Apple ile yeniden bir patent davasına konu olmamak için her türlü ayrıntıyı düşünüyor. Piyasaya çıkacak yeni modelinde oldukça titiz davrandığı belirten Samsung, çıkan söylentilere göre "plus" kelimesinin yerine "+" işaretini kullanmayı bile düşündüğü belirtiliyor.

BATARYA GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Ancak Samsung'un asıl hedefi Galaxy S8 modelinde sorunsuz batarya olacak. Zira Note 7'den sonra yeniden böyle bir risk almak istemeyen Samsung kullanıcılarına sunacağı bataryada iki farklı model üzerinde çalıştığı söyleniyor. Güvenliğin ön planda olduğu yeni bataryalarda ise iki farklı kapasite gündemde. 5,8 inç olan Galaxy S8 için 3000mAh batarya düşünülürken, 6,2 inçlik Galaxy S8 Plus modeli için ise 3,500mAh batarya kullanıldığı belirtiliyor.

ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Geçtiğimiz yılı kullanıcılarına unutturmak isteyen Samsung'un yeni modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus çıkış tarihleri olarak Mart'ın 29'unun belirlediği de ortaya çıktı. Satışına da Nisan'da başlanacağı belirtiliyor. Galaxy S8 özellikleri ve tasarımı oldukça dikkat çeken detaylar içeriyor. Her ne kadar net bir bilgi bulunmasa da konsept tasarımlar yeni telefonların nasıl karşımıza çıkacağını az çok gözler önünde seriyor. Metal-cam tasarımın yine Galaxy S8 modeline hakim olacağı belirtilirken, kıvrımlı ekran ve çerçevesiz denilebilecek tasarım artık Samsung telefonların yeni çizgisini belirliyor.

Yeni modeline oldukça güvendiği üretim sayısı ile görülen Samsung S8 modeli için 55 milyon satış beklentisi hedefliyor. Bunun için de ilk etapta 17 milyon civarında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus üreteceği belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *