Samsung Galaxy S8'den parmak izi okuyucu hamlesi

Synaptics yeni parmak izi taracıyı duyurdu, gözler Samsung Galaxy S8'e çevrildi. Fiziksel home tuşunu tarihe gömecek mi Galaxy S8 bilinmez ancak yeni Samsung telefon için söylentiler bu yönde. Peki Galaxy S8'de home tuşu kalkacak mı?

Samsung Galaxy S8 özellikleri hakkında çıkan dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Her yeni modelde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe dünya lideri markaların yeni akıllı telefonlar elbet merak uyandırıyor ve haklarında söylentiler çıkıyor. Ancak bu sefer Samsung Galaxy S8 parmak izi sensörü pek de dedikoduya benzemiyor. Zira Synaptics ile uzun süredir iş birliği yapan Samsung yeni telefonunda home tuşuna el atabilir...

Optik parmak izi okuyucu sensörler ile camın altından bile yüksek çözünürlükte parmak izi taraması yapabileceği belirtilen Galaxy S8 için tek söylenti bundan ibaret değil elbet. Geçmiş modellerdeki akıllı telefonlara göre çok daha gelişmiş bir yeni sensör üreten Synaptics'in bu sefer sensörü telefona gizlemesi söz konusu. Dışarıdan bakıldığında belli olamayacak şekilde tasarlanması mümkün olan yeni sensör aynı zamanda parmakların ıslak olmasından kaynaklı tarama problemlerini de çözebilir.

Synaptics FS9100 Synaptics'in yeni nesil parmak okuyucusu. Duyurulan bu yeni ürün ile eski parmak izi okuyucu teknoloileri bir kenara bırakın. Daha kolay kullanım ve daha iyi performans vaadeden bu parmak izi tarama teknolojisi, cihazlara yerleştirilirken cam altına gizlenebilmesi bakımından hem büyük avantaj sağlayacak hem de teknolojiyi kullananlar için daha yüksek performans anlamına gelecek. Bu sayede akıllı telefon tasarımcıları sensörü yerleştirebilmek için home tuşuna gerek duymayacak. Fiziksel home tuşunun ortadan kalkması ise akıllı telefon kullanıcıları için oldukça ilgi çekici bir yenilik olabilecek.

Henüz kesinleşmiş olmasa da Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S8'de home tuşunu ortadan kaldırması pek de uzak bir ihtimal gibi görünmüyor. Sadece cama dokunarak parmak izini algılayan ve home tuşu olmayan yeni bir telefon Samsung'un Galaxy Note 7 nedeniyle meydana gelen algıyı yıkabilir ve kullanıcıları kendine çekebilir gibi görünüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *