Samsung Note 7 arıza sebebi açıklandı: Sorun bataryada!

Güney Koreli Samsung, Galaxy Note 7 arızası nedeniyle geçtiğimiz yıl oldukça zorlu günler geçirdi. Firma Note 7'deki aşırı ısınma ve patlama nedenini arızalı batarya olarak açıkladı.

Akıllı telefon pazarında oldukça ciddi bir paya sahip Samsung, Galaxy Note 7 patlamaları nedeniyle telefonları toplatmış ve yenilemişti. Güney Koreli teknoloji devi firma Note 7 arızasının bataryadak kaynaklandığını duyurdu.

Samsung'dan yapılan basın açıklamasına göre Note 7'de aşırı ısınma ve patlamaya neden olan sorun bataryadaki üretim hatasından kaynaklanıyor. Akıllı telefon birimi sorumlusu Koh Dong-jin, basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamalarında, son birkaç ay içinde Note 7 üzerinde bağımsız kurumlarla birlikte araştırmalar yapan firmanın, kendisini müşterilerin güvenini kazanmaya her şeyde çok adadığını belirtti. Koh ayrıca batarya sorunu nedeniyle Samsung'un tedarikçilerine karşı yasal bir yola başvurmayacağını bildirdi.

Geçtiğimiz yıl amiral gemisi Note 7 nedeniyle firmanın oldukça büyük zarara uğradığı düşünülürken, sürpriz bir şekilde kar açıklaması dikkatleri çekmişti. Ancak Samsung'un bu karı, akıllı telefon sektöründen değil yarı iletken ve ekran teknolojileri sayesinde yaptığı değerlendirmesi yapılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *