Samsung Note serisini tarihe gömüyor iddialarına açıklama

Samsun'un Galaxy Note 7 cihazının patlak vermesinin ardından üretici firma Samsung'un Note 7 serisini tamamen öldüreceği iddiaları oraya atıldı. Ancak Samsung'dan yanıt gecikmedi. Ayrıntılar haberde...

Samsung Note 7'lerin patlama olayının ardı arkası kesilmeyince firma Note 7'nin üretimini durdurdu ve piyasadan toplatılması kararı aldı. Note 7'ye sahip olan kişilere ise cihazlarını Galaxy S7 ya da S7 Edge modeli ile değiştirilme fırsatı sunuldu. Ancak ortaya yeni çıkan bir rapora göre, Samsun'un Note serisindeki problemlerden dolayı firmanın itibarının zedelendiği ve bu nedenle de Note serisini tamamen tarihe gömeceği iddiaları ortaya atıldı. Samsung'un ise Note serisinin yerine isim değişikliği ile en yeni Android modellerde yeniden seri üreteceği söyleniyor.

Öncesinde isimsiz kaynaklar tarafından çıkan iddiaların yeni kaynağı Güney Kore merkezli bir haber sitesi. Haber sitesine göre ise, Samsung yılda sadece bir amiral gemisi telefon tanıtabilecek. Piyasaya sürülecek yeni modeller ise Samsung Galaxy S amiral gemisinden ibaret olabilir. Samsung'un itibarını düzeltmesi ve yeniden güvenilirliği sağlaması için rakiplerinden daha üst seviyede ve daha kaliteli cihaz üretimine odaklanması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *