Samsung yeni telefonlarında Akıllı Işık teknolojisini getiriyor

Kullanılmakta olan fonksiyona göre renk değiştirebilen, arka kamera ile selfie çekmeyi kolaylaştıran yepyeni bir teknoloji Smart Glow, Samsung akıllı telefonlarda standart uyarı LED’inin yerini alabilir. Yeni teknoloji hangi telefonlarla gelecek?

Sızan bilgilere göre Güney Koreli üretici Samsung yeni akıllı telefonlarında yeni bir teknolojiyi kullanmaya başlayacak ve arka kameranın etrafında işleyecek olan Smart Glow ile uyarı ışıkları teknolojisinde çığır açacak. Kullanıcının kendi isteklerine göre yapılandırabilme imkanı olan bu alternatif uyarı LED’i, pek çok açıdan kullanım kolaylığı da getirecek gibi görünüyor.

Örneğin “selfie asist” adı verilen bu yeni teknolojinin getirileri arasında yer alan özellik sayesinde, ön kameradan daha iyi çekim yapabilen arka kamera ile selfie çekmek mümkün olarak. Daha önce de denemeleri yapılan ancak insanların yüzlerini göremedikleri için çok fazla tercih edilmeyen arka kamera ile selfie artık Smart Glow sayesinde mümkün olacak. Çünkü arka kamerada yüzünüz çerçeve içinde olduğu anda ışık renk değiştirmek suretiyle sizi uyaracak.

İlk olarak Galaxy J2 ardından da Note7’de kullanılması beklenen bu yeni özellik, telefon ters dursa bile bildirimleri görebileceğiniz anlamına geliyor. Yeni nesil akıllı telefonlar artık hep birbirine benzer özelliklerle geldiğinde kullanıcıları çok fazla cezbetmiyor. Üretilen yeni teknolojilerin ise kullanıcıların rahatsız oldukları konulara ya da ektikliklere cevap vermesi bekleniyor. Bakalım Smart Glow teknolojisi akıllı telefon kullanıcılarını ne kadar cezbedecek ve Samsung’un satışlarına nasıl yansıyacak hep birlikte göreceğiz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *