Samsung'dan Türkiye'ye okul ve hastane

Güney Kore merkezli teknoloji devi dünya genelinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Samsung için en önemli pazar yerlerinden biri de Türkiye. Samsung'dan gelen son bilgilere göre, Gaziantep'te özel bir hastane ve okul açacağı bilgisi duyuruldu.

Güney Koreli teknolojinin devi Samsung'dan gelen açıklamalara göre, Türkiye için önemli bir gelişme var. Yapılan görüşmeler sonrasında Gaziantep ve Suruç bölgelerinde Samsung okul ve hastane açılması için anlaşmalar yaptığı belirtiliyor. Samsung okul ve hastane hizmetleri ile bölgeye katkı sağlamış olacak. İtalya ve Türkiye ortaklıklarının pekişmesi için 4000 öğrenci kapasitesi olan 4 okul ve aynı şekilde 900 yatak kapasitesi olan Samsung Hastanesi'nin Gaziantep ve Suruç bölgelerinde kurulacağı belirtildi.

Özellikle de Gaziantep ve Suruç bölgelerinde bu konuda büyük bir ihtiyacın olduğu vurgulanırken, Samsung'un sponsorluğundaki faaliyetlerde bölgeye hem sağlık alanında hem de eğitim alanında ciddi bir katkıda bulunmuş olacak. Gerçekleştirilecek hedefler ve planlar arasında 6 sağlık merkezinin daha kurulmasının olduğu duyuruldu. Yapılan okulların her birinin 1000 öğrenci kapasiteli olacağı ifade edilirken toplamda 4000 öğrencinin eğitim alabileceği alanlar da oluşturulacak. Önümüzdeki yollar içerisinde Samsung önceliğinde Gaziantep ve Suruç bölgesinde sağlık ve eğitim alanlarında yatırımlar artırılacak.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *