Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8 özellikleri nasıl olacak?

Son dönemlerde adından sıkça bahsedilen Samsung'un yeni modeli Galaxy S8'in özellikleri hakkında önemli iddialar ortaya atıldı. Galaxy S8'in özellikleri haricinde merak edilirken, cihazın performansı, çıkış tarihi gibi önemli detaylar haberde...

Tam bir hayal kırıklığı olan Samsung Galaxy Note 7'nin ardından çıkacak olan Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'in piyasaya daha erken sürülmesi tahmin ediliyor. Merakla beklenen Galaxy S8'in özellikleri konusunda ise bir takım iddialar ortaya atıldı. Yeni model edge şeklinde olmayacak ve Mali-G71 ile Exynos 8895 işlemci ile sunulacak. Galaxy S8 düz değil kavisli bir model olacak. En belirgin iddialardan birisi, Apple, LG ve Huawei'den sonra Samsung Galaxy S8'in de arkasında çift kamerası olacak. 3.0 GHz hıza erişebilecek Exynos 8895 yongası ise Galaxy S8'den bekleniyor.

Grafik işlem birimi Qualcomm Snapdragon 830 tarafından da kullanılacak ve Mali-G71 ile yaklaşık 1.8 kat daha da hızlı olacak. Ayrıca 4K desteği de bulunacak. Öte yandan Galaxy S8'in ilk 4K modelli cihazı olacağı iddia ediliyor. Beklentiler yüksek ve gerçekleşmesi için uzun bir süreç var. Galaxy S8'in çıkış tarihi için ise henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak fiyatının cep yakacağı tahmin ediliyor. Akıldaki soruların zaman içerisinde daha da netlik kazanması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *