» 
»
 

Sanat ve spor camiasından isimler Kısıklı'da demokrasi nöbetinde

Sanat ve spor camiasının önemli isimleri, Fethullahçı Terör Örgütü'nün ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimlerine tepkilerini, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Üsküdar Kısıklı'daki evinin önünde protesto edenlere destek vererek gösterdiler.

FETÖ'nün darbe girişimin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'un Üsküdar İlçesindeki Kısıklı Caddesi'ndeki evinin önünde toplanan vatandaşlara, spor ve sanat camiasının tanınmış isimleri de destek verdiklerini göstermek için düzenlenen programa katıldılar. Kısıklı'da düzenlenen programda, 15 Temmuz'da FETÖ'cülerin darbe girişimleri sırasında şehit düşenler için Kur'an-ı kerim okundu ve dualar edildi. Programın başlamasının ardından 650 dernekten 37 federasyondan katılım gösteren temsilciler sahneye çıkıp, darbe girişimini kınadıklarını ve protesto ettiklerini dile getirdiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haber kanalında canlı yayında yapmakta olduğu konuşma da Kısıklı'da toplanan vatandaşlara dinletildi.

Darbe girişimini protesto edenlere destek amacı ile sanat ve spor camiasının onlarca ismi de düzenlenen programa ellerinde Türk bayrakları ile katılım gösterdiler. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, programda yaptığı konuşmada Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin Türkiye'nin bölünemez bütünlüğüne ve özellikle de şerefli TSK'ya yönelik olduğunu vurguladı.

Milli Takım Kaptanı Arda turan ise, şehitlere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında ne kadar yüce bir millet olduğumuzu, gerçek kahramanların Türk milleti olduğunu, bu ülkenin demokrasisine sahip çıkarak Türk milletine yakışanının da bu olduğunu, Müslümanlar olarak ayıbı örtecek gece gibi olunacağını ve demokrasiyi en güzel bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte yaşatacağını bildiren ifadeler kullandı.

Spor yorumcusu ve eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen, 1980'deki darbeyi gören bir vatandaş olarak, bir daha darbenin olmaması için dualar ettiğini, Cumhurbaşkanının önderliğinde ve vatandaşların katkıları ile darbeyi çocuklarının görmediği için şükürler ettiğini belirtti. Dilmen ayrıca, Cumhurbaşkanı'ndan bir ricada bulunarak, Boğaziçi Köprüsü'nün adının Şehitler Köprüsü olarak değiştirilmesini istediğini söyledi.

Ünlü şarkıcı Hadise ise, Kısıklı'da bulunmaktan gurur duyduğunu gördüğü muhteşem manzara karşısında gururlu olduğunu dile getirdi. Vatanı için kendilerini fena eden şehitler için Allah'tan rahmet, şehitlerimizin aileleri, yakınlarına ve herkese sabır dilediğini de belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı'na bizleri koruduğu için ve sevdiği için teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

Oyuncu Murat Yıldırım, Oyuncu Hakan Ural, ses sanatçısı Fettah Can'da Türk milletinin bir bireyi olduklarından dolayı gurur duyduklarını, vatanına sahip çıkanlara teşekkürlerini sunduklarını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gurur duyduklarını dile getirdiler. Kısıklı'da toplanan vatandaşlar sanatçıların eşliğinde İstiklal Marşı'nı okudular.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *