» 
 

Sanatçılardan çevik kuvvete destek ziyareti

Beşiktaş’taki hain terör saldırısının ardından Bayrampaşa Çevik Kuvvet’i ve Şehitler Tepesi’ni ziyaret eden sanat dünyasının ünlüleri birlik mesajı verdi.

Vodafone Arena ile Maçka Parkı’nda gerçekleşen bombalı terör saldırıları sonrası birlik ve beraberlik mesajı veren sanatçılar, dün polislere destek olmak için Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler. Polislere sarılarak onlara başsağlığı dileyen ünlüler arasında Yavuz Bingöl, İzzet Yıldızhan, Muazzez Ersoy, Sinan Özen, Altay, Burak Kut, Metin Şentürk, Elif Kaya ve Doğukan Manço gibi sanatçılar yer aldı.

Türkiye'yi yasa boğan Beşiktaş’taki terör saldırısı sonrası sanat camiasının ünlü isimleri, dün Bayrampaşa Çevik Kuvvet’i ve Şehitler Tepesi’ni ziyaret ederek birlik mesajı verdi. Polis beresi takan İzzet Yıldızhan, terör örgütü PKK’nın kesinlikle Kürt vatandaşlarını temsil etmediğini belirterek kendisinin Diyarbakırlı olarak bu terör örgütünün Kürtlere mal edilmesine çok üzüldüğünü ifade etti. Hedefin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirten Yıldızhan Kürt olduğunu ve PKK’nın kendisini temsil etmediğini kaydetti. Amaçlarının bizi birbirimize düşürmek olduğunu vurgulayan Yıldızhan oyuna gelmeyeceğini kaydetti.

Saldırıda şehit düşen polis yakınlarına başsağlığı dileyen Muazzez Ersoy ise polis ve askerin yanında olduklarını belirtti. Her türlü mücadeleyi omuz omuza vereceğini vurgulayan Ersoy milletimize baş sağlığı ve yaralılara şifa dileğinde bulundu.

Metin Şentürk ise terör saldırısı sonrası ‘ama’ ve ‘fakat’lı cümle kuran isimleri eleştirdi. Devletin sürekli hainlerle mücadele ettiğini belirten Şentürk bunların sonu geleceğini, terör ve teröristlerle ilgili cümle kurarken herkesin amasız, ancaksız, fakatsız cümle kurması gerektiğini kaydetti. Yavuz Bingöl ise toplumsal barışın sağlanması için kültürel faaliyetlerin ve edebiyatın desteklenmesi gerektiğini dile getirerek üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduğunu söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *