» 
»
 

Şanlıurfa Ceylanpınar’da hortum felaketi

Şanlıurfa merkeze bağlı Ceylanpınar ilçesinde bulunan Yukarı Karataş kırsal mahallesinde yaşanan hortum nedeni ile bölgede maddi hasar meydana geldi.

Alınan bilgilere göre, olay Ceylanpınar ilçesinin kırsal kesiminde bulunan Yukarı Karataş Mahallesi'nde meydana geldi. Hortum nedeni ile kırsalda bulunan birçok ahır yıkılırken, 10 kadar küçükbaş hayvan telef oldu.

Önce dolu yağışı ile başlayan yağış sonrasında yerini hortuma bıraktı. Bu esnada yıkılan ahırların yanı sıra mahalledeki enerji nakil hatları da büyük zarar gördü. Yaşanan felaket sonrasında mahalleye gelen belediye ekipleri zarar gören evlerde yaşanabilecek çökmeye karşı tedbir alarak, bu evlerdeki vatandaşları tahliye etti. Kaymakamlık tarafından görevlendirilen ekipler bölgede hasar tespit çalışmalarına başladı.

Yaşadıkları felaketin bu bölgede ilk defa yaşandığını ifade eden köy sakinlerinden Muzaffer İnce, dolu yağışı sonrasında hortumun çıktığını, çok sayıda ağacın yerinden söküldüğünü ahırların yıkıldığını ifade etti. Vatandaşların mağduriyetlerinin karşılana bilmesi için yapılan çalışmalar devam etmekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *