» 
»
 

Şanlıurfa otobüs terminalinde dehşet: 3 polis şehit

Emekli asker oğlu olan 17 yaşındaki genç, kendisinden kimlik istenmesi üzerine babasının silahı ile polislere ateş açtı. Çatışmanın başlamasıyla Şanlıurfa otobüs terminalinde yaşanan korkunç olayda 3 polis şehit oldu. 3 polis de yaralandı.

Şanlıurfa'da babası uzman çavuş emeklisi olan 17 yaşındaki bir genç, babasının silahı ile kendisine kimlik soran polislere ateş açtı. Üç polisi yaraladıktan sonra kaçmaya çaışan zanlı için çalışmalar yapıldı. Yaşayanan korkunç olayda polisler ile ara sokaklarda resmen çatışmaya giren genç daha sonrasında ölü olarak ele geçirildi. Feci olayda 3 polis şehit olurken, 3 polis de yaralandı.

Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa otobüs terminalinde korku dolu anlar yaşandı. Emekli asker oğlu olan, pskolojik tedavi gördüğü iddia edilen 17 yaşındaki gençi terminalde kendisinden kimlik istenmesi üzerine babasının silahı ile dehşet saçtı. Çantasında uyuşturucu olduğu da iddialar arasında yer alan genç, polislere silah ile ateş ederek 3 polisi yaraladı. Ardından hızla kaçmaya başladı ve polis ekiplerinin de olay yerine gelmesi ile çalışmalar başlatıldı.

Otobüs terminalinde silah seslerin duyulmasının ardından genç kaçarken, terminale yaklaşık 500 metre ilerde polis ekibi ile karşılaştı. Polis ekiplerinin dur! ihtarına uymayan genç tekrarkan ateş açtı. Burada da 3 polisi yaralayan genç takviye polis ekiplerinin de gelmesi ile kıskıvrak yakalandı ve ölü olarak ele geçirildi.

Olayda yaralanan Mehmet Ünaldı, Sinan Akdemir, Hasan Hüseyin Çalışkan ve Sinan Akdemir, Ömer Faruk K., Lokman D., Mehmet B. olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldılar. Yaralanan 3 polis Mehmet Ünaldı, Hasan Hüseyin Çalışkan ve Sinan Akdemir tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Terminalde yoğun güvenlik önlemleri alınmasının ardından, olay ile ilgili soruşturma başlatıldı. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise korkunç olay ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yaralı polsilerin durumları hakkında doktorlarından bilgiler aldı. Gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ailesi yanında iken 17 yaşındaki gencin aranmak istemediğini, uzman çavuş emeklisi olan babasının silahını babasından habersiz aldığını ve çocuğun pskolojik tedavi gördüğünü ancak açtığı ateş sonrasında 3 polisi şehit edip, 3 polisi de yaraladığını belirtti.

Olayın terör ile bir alakası olmadığını, polislerimizin şehit düşmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını, diğer yaralı polislerin tedavilerinin devam ettiğini ve yaralılara şifa, şehitlerimize rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dilediğini ifade etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *