» 
»
 

Şanlıurfa'da ailesinin kafese koyduğu çocuğu görenler şokta!

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi'nde engelli olduğu gerekçesiyle kafese konulan çocuğu görenlerin yürekleri burkuldu. Eve ve kendisine zarar verdiği için kafese koyduğunu iddia eden çocuğun hayatı umut masası ekipleri sayesinde değişti...

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde engelli 12 yaşındaki İbrahim Güneş, ailesinin koyduğu kafeste yaşamak zorunda kalıyor. Eyyübiye'nin Hayati Harrani Mahallesi'nde yaşayan 7 kişilik ailenin zihinsel engeli olan çocuğu İbrahim’in babası Haşim ve ablası Zehra da işitme engelliler. Eve ve etrafa zarar verdiğinden dolayı evin bir köşesine yapılan kafeste tutulan İbrahim’in hayatı belediye yetkililerinin kendisine ulaşmasıyla artık değişti. Yetkililer İbrahim’in kafese konulmaması için çalışma başlattı. Anne Zeliha Güneş, çocuğunu rahat durmadığı için kafese koymak zorunda kaldığını söyleyen “Çocuğum ibrahim zihinsel engellidir. Hem de işitme engellidir. İş yaptığımda buraya koyuyorum. İşim bitince dışarı çıkarıyorum. Sürekli burada tutmuyorum. Elektrikle oynadığı için kendisine zarar vermesinden korkuyorum. O zaman burada tutuyorum. Buraya koymadığımda hiç rahat durmuyor. Elbiselerini çıkartıyor ve çok zarar veriyor etrafa” dedi.

Çocuğun dedesi Ahmet Şeffaf  “Babası engellidir ve çocukta engellidir. Yardıma ihtiyaçları var. Devlet tarafından yardım gelirse çok iyi olacak. Beş kardeşler 3'ü sakat ve engellidir. Kafeste kalmasının sebebi, kendisine ve etrafa zarar vermesinden dolayıdır” şeklinde konuştu. Umut masası ekipleri çocuğun kafeste tutulduğunu öğrendikten sonra duruma müdahale etti. Eyyübiye Belediye Başkan Yrd. Ayten Uysal ve Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci ailenin yaşadığı eve gitti. Aile ile görüşmeler yaptı ve sonrasında aileyi ikna ederek çocuğun bütün gerekli kontrollerini yaptırıp, okula kaydettiler. Artık küçük İbrahim kafeste yaşamak zorunda kalmayacak şeklinde konuştu. İbrahim'in 4 senedir kafeste yaşadığı ortaya çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *