» 
 

Sarp Palaur: Rap benim için bir lisan

Başarının basamaklarını birer birer tırmanan, Rap dünyasının sevilen sanatçısı Sarp Palaur, son albüm çalışması Otuzuncu Gün’ü 25 Kasım’da dinleyicilerine sundu. Son zamanlarda albümdeki şarkıları ile fırtınalar estiren Sarp Palaur “Şanışer” hakkında bilinmeyenler keyifli röportajımızda…

Şarkıları ile milyonların gönlüne dokunan, ünlü rapçilerden Sarp Palaur, nam-ı değer “Şanışer” ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Müzik tutkusu küçük yaşlardan bu yana gelen, hem sesi hem şarkıları hem de kendine özgü tarzı ile Rap dünyasına taze kan olan Sarp Palaur, son albümü Otuzuncu Gün’ü dinleyicilerine kısa bir süre önce sunmasına rağmen şimdiden milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı.

Sarp Palaur “Şanışer” ile gerçekleştirdiğimiz röportaj…

Sizin için ”Rap” neyi ifade ediyor?

Rap benim için bir lisan. Anadilimden bile daha iyi bildiğim bir lisan. Kendimi daha rahat ifade edebileceğim bir yol düşünemiyorum.

Şimdiye kadar birbirinden çok sevilen şarkılarınızı dinleyicilere sundunuz. Sizin için en özel şarkı hangisi oldu?

Net olarak bir cevap veremem, her şarkım yazıldığı dönemdeki düşüncelerimi yansıtması açısndan özel benim için. Ama samimiyet bakımından “9 Yıl Öncesine Mektup” ve “Cinayet” şarkılarının yeri bende bir ayrı diyebilirim.

Sözleri yazarken olmazsa olmaz dediğiniz ilham aldığınız şeyler var mı?

Gün içinde insanlarla etkileşime geçtiysem, pek bir şey yazamıyorum o gün. Mutlaka yalnızlık hissi oluştuğunda daha samimi davranabiliyorum kelimelere. Kimseye selam vermediğimde, onlara selam verirken daha samimi oluyorum sanırım.

Tarzınız dışında Dünyada ve Türkiye'de takip ettiğiniz sanatçılar kimler?

Valla çok çok var, isim vermeye kalksam 3 sayfa alır. Her tarzı çok beğenerek dinlediğim tonla isim var. Fakat tarz konusunda pek seçici değilim.

Günlük yaşamda ve kliplerde seçtiğiniz kıyafetler konusunda kimlerle çalışıyorsunuz? Kıyafetlerinizi seçerken neye dikkat ediyorsunuz?

Kimseyle çalışmıyorum ve hiçbir şeye dikkat etmiyorum açıkçası. Çok az kıyafet alırım ve hep çok içime sinen şeyler alırım. Gardırobum çok kısıtlı, her gün farklı kıyafetlerle göremezsiniz beni. Bunu sanırım endüstriyel modaya bir duruş sergilemek sayabiliriz.

İlk profesyonel kayıt deneyiminiz nasıl geçmişti?

Hala kayıtlarım profesyonel sayılmaz. Evimde kaydediyorum şarkılarımı… Hep öyleydi ve işin açıkçası hep de öyle olsun istiyorum.

Hayatta en çok kimin sözünü önemsersiniz?

Annem ve kardeşlerimin

Genelde nasıl bir ruh hali içerisindesiniz?

2-3 sene öncesine kadar günlük hayatımda depresif ve tembel bir hava hakimdi. Şimdiyse optimist ve miskin diyebilirim

Aslen nerelisiniz? Göçmenlik var mı?

Selanikmiş. Hiç gitmedim ama öyleymiş

“OTUZUNCU GÜN” adlı albümünüzde favori parçanız hangisi? Hangilerine klip çekeceksiniz?

“Gel” albümdeki en favori parçam. "Yazamam Ecele" ye klip çekmiştik. "Gece" için de klip çekimlerimiz tamamlandı.

SARP PALAUR “ŞANIŞER” KİMDİR TANIYALIM…

9 Kasım 1987'de İstanbul'da dünyaya gelen Sarp Palaur, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Antalya'da yaşamına devam etmiştir. 2005 yılında Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Seyahat İşl. Bölümünde okumaya başlamıştır. Rap dinlemeye 1999 yılında başlayan ve ilk ev kayıtlarını 2000'de yapan Şanışer, uzun bir çalışma sonrasında Ekim 2007'de Bela ile yayınladıkları "Bullshit Mixtape" ile ilk kez internet dinleyicilerinin karşısına çıkmıştır. Ardından ise yine Bela ile birlikte Kasım 2007'de "Günlüğüm E.P." yi yayınlamıştır. Şubat 2008'de ilk solo albümü "Ludovico" yu dinleyicilerinin beğenisine sunmuştur. 2011'de ise Rafet El Roman ile Bir Melek Diliyorum ve albüme adını veren şarkısı Aç��k ve Net'i dinleyicilerine sunmuştur. Açık ve Net adlı albümünün çıktığı ilk haftada D&R'de Rap alanında listenin birinci sırasında oturmayı başarmıştır. 25 Aralık 2015'te 12-15, Onuncu Gün adlı albümlerini dinleyicilerinin beğenisine sunan Sarp Palaur, 25 Kasım'da da Otuzuncu Gün adını verdiği 10 parçanın bulunduğu albümünü dinleyicilerine sunmuştur.

Otuzuncu Gün albümü içerisindeki şarkılar; Otuzuncu Gün Intro, Yazamam Ecele, Gece (feat. Server Uraz), Cinayet, Gel, Ne İçin Yaşıyorum (feat, Sokrat ST), Aşılmaz Yollar (feat. Sehabe), Kaybederim Azabı, Gece Çöküyor (feat. Sokrat ST), Otuzuncu Gün Outro

Sarp Palaur’a keyifli röportajı için Haberakar ailesi olarak teşekkürlerimizi sunarız…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *