» 
»
 

Sat Kurtul Projesi ile ihtiyaç sahibi çocuklara yardım imkanı

Bazen ihtiyaç sahiplerine yardım etmek istersiniz ama nasıl yapacağınız konusunda fikriniz olmaz ya... İşte İstanbul'da yaşayan Asilcan çifti başlattıkları "Sat Kurtul Projesi" sayesinde ihtiyaç sahibi çocuklara yardım edebilmeniz için bir fırsat sunuyor.

Kullanılmayan eşyaların satılacağı bir müzayede düzenleyen Murat ve Sinem Asilcan çifti, bu sayede ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulunmak isteyenlere bir fırsat sunuyor. Fatih ilçesinin tarihi Balat semtinde her pazar günü düzenlenen müzayedede insanlar kullanmadıkları eşyalarını getiriyor ve yapılan satışların yüzde 20'si komisyon karşılığı çocuklar yararına bağış olarak alınıyor. Aynı anda hem çocuklara yardım sağlanıyor hem de kullanılmayan eşyalar ilgili kişilere ulaştırılabiliyor.

Murat Asilcan, insanların evlerinde kullanmadıkları çok sayıda eşya olduğunu ve bunları çöpe attıklarını söyleyerek bu eşyaların çöpe atılmasına engel olmak ve aynı zamanda çocuklara da bir yardım sağlamak amacıyla eşi ile birlikte bir müzayede yapmaya karar verdiklerini belirtti. Garaj satışı olarak düzenlenen müzayedede hem insanların fazla eşyalarını satarak ev ekonomisine katkı sağladıklarını hem de yardım amacıyla bu satıştan oluşan yüzde 20'lik komisyonu çocuklar yararına kullanmak için aldıklarını ifade etti.

Yaptıkları bu çalışmadan büyük mutluluk duyduklarını belirten Asilcan, iki tarafa da faydalı olacak bu proje sayesinde hem insanların para kazandığını hem de hayır yapmış olduklarını ifade etti. Bu proje ile sürdürebilirlik ve bir geri dönüşüm sağlamaya da çalıştıklarını ifade eden Asilcan, elde edilen gelirin tamamının Balat'ta yaşayan çocuklara harcandığını belirtti. Asilcan "Çocuklara yapılan yardımlar onları çok mutlu ediyor. Bizim buradan bir kazancımız yok. Sadece çocuklar için düzenlediğimiz etkinliklerde kullanmak için müzayedeyi düzenliyoruz.'' dedi.

Sat Kurtul projesinde neler satılabilir? Müzayede ne zaman?

Yardım amacıyla bazı satıcıların satıştan elde edilen gelirin tamamını yardım amacıyla bıraktığına dikkati çeken Asilcan, bunun kendilerini çok mutlu ettiğini de ifade etti. Sat Kurtul müzayedesini her pazar saat 17.00'de yaptıklarını belirten Asilcan, Balat'ta Teos Antik'te düzenlenen müzayedede kullanılabilir durumdaki her şeyin yer alabileceğini ifade etti ve "Bu yardım ve geri dönüşüm etkinliğine herkesi bekliyoruz.'' diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *