» 
 

Sebze meyve pazarlarında fiyatlar yüzde 60 düşecek

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi dolayısı ile geciken hasat sonrası sebze meyve pazarlarındaki fahiş fiyatların, yeni hasatla birlikte yüzde 60 ucuzlaması bekleniyor.

Sebze- meyve pazarlarında yüksek orandaki, hatta çeyrek altın fiyatlarıyla yarışan sebze ve meyve fiyatları, artan sıcaklıkla birlikte ucuzlayacağı açıklandı. Alınan bilgilere göre sera ürünlerin yanı sıra sezon ürünlerinin de sebze hallerine girmesiyle ürünlerin fiyatlarında yüzde 60'ın üzerinde bir düşüş olması bekleniyor.

TÜMESKOM Başkanı Burhan Er tarafından özellikle sebzede bu hafta içinde sebze meyve fiyatlarındabüyük bir düşüş yaşanacağının altını çizdi.  Er, mevsimin ilk eriğinin ilk hasat sonrasında 300 liraya satılırken bu hafta içerisinde 8-10, 150 liraya satılan kayısnın da 9 liraya kadar düşeceğini ifade etti. Hasadın arttığını kaydden Er, havaların ısınması ile birlikte ürünlerin örtülerinin kaldırıldığını, bu nedenle pazarda hem meyvede hem de sebzede ciddi fiyat olacağını kaydetti.

Vatandaşın uzun zamandır yüksek fiyatlardan dolayı semt pazarlarından iki üç poşetle döndüğünün altını çizen Er, "Biz de fiyatlardan dolayı mağdurduk ama ısınan hava bütün mağduriyetleri ortadan kaldıracak" diye konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *