» 
»
 

Şehidimizin ismi ve memleketi belli oldu!

Hakkari'nin Çukurca İlçesindeki hain saldırıda şehit düşen 3 askerden birinin memleketinin Bursa olduğu bilgisi alındı.

Şehit ateşi bu kez Bursa'ya düştü. Hakkari'nin çukurca İlçesinde Güven Dağı bölgesinde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin ise yaralandığı bildirildi. Bölgede bölücü terör örgütü üyesi teröristlere yönelik operasyonların kötü hava şartllarına rağmen aralıksız olarak sürdürüldüğü ve devam eden operasyonda 20 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Şehit olan 3 askerden birinin 20 yaşındaki Servet Toman olduğu ve Bursa2nın Nilüfer İlçesine bağlı Üçevler Mahallesi'ndeki evinde annesi ile birlikte yaşadığı öğrenildi.

ÇUKURCA'DA HAİN SALDIRI

Saldırı ile ilişkin TSK tarafından yapılan açıklamada, Hakkari Çukurca 2'inci Hudut Tugay Komutanlığı'nda yer alan Güven Dağı Üs Bölgesi'ne 2 Aralık tarihinde ve saat 06.40 sıralarında bölücü terör örgütü üyesi teröristlerin, güvenlik güçlerine ateş açtığı ve güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi ile çatışmanın yaşandığı belirtildi.

Açılan ilk ateşte 3 askerimizin şehit olduğu ve 6 askerimizin ise yaralandığı, teröristlerin bölgedeki yoğun kar ve sis hadisesinden dolayı saldırı ve sızma girişimine kalkıştıkları ifade edildi. Çatışmanın ardından hava destekli başlatılan operasyonlarda ise 20 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *