» 
»
 

Şehidimizin ismi ve memleketi belli oldu!

Fırat Kalkanı Harekatı'nda yaralanan ve Gaziantep'te bir haftadır tedavi altında olan 22 yaşındaki sözleşmeli er Mehmet Ünal, verdiği yaşam mücadelesine yenik düşerek şehit oldu.

Fırat Kalkanı Harekâtında yaralanan ve bir haftadır Gaziantep'te tedavi altındaki 22 yaşındaki sözleşmeli er Mehmet Ünal şehit oldu. Şehidin annesi Perihan Ünal ve babası Yaşar Ünal oğullarının tedavi gördüğü Gaziantep'te olduğundan dolayı şehit haberi, askeri yetkililer tarafından Yozgat'ın Sorgun İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde bulunan yakınlarına bildirildi. Şehidin evinin önüne taziye çadırı kuruldu ve Türk bayrağı asıldı.

24 Ağustos günü Irak'ın kuzeyinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtına katılan birliklerden Tatvan 10'uncu Komando Alayı'nda görevli sözleşmeli er Mehmet Ünal, geçtiğimiz hafta El-Bab'da DAEŞ'li teröristlerin düzenlediği saldırıda ağır yaralanmıştı. Saldırının sonrasında ilk olarak sınır hattına, ardından da helikopter ile Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Mehmet Ünal, sabaha karşı tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini kaybederek şehit düştü.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 38'inci şehidi olan Mehmet Ünal'ın dört kardeşi ve bekâr olduğu öğrendi. Şehit asker Mehmet Ünal'ın cenazesinin yarın öğle namazını müteakiben Sorgun'da toprağa verileceği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *