» 
»
 

Şehidin ailesi boşanmakta olan eşe para ödenmesine isyan etti

24 Mart tarihinde şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Sabri Acem’in boşanma arifesinde olduğu iddia edilen eşine devlet tarafından 96 bin lira yatırıldı. Şehidin anne ve babası ise yetkililerden yardım talep etti.

Bingöl karayolunda bulunan Mermer Jandarma Karakolu’nda görev yapmakta iken terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit düşen 26 yaşındaki Sabri Acem için devletin ödediği ölüm yardımı babasını isyan ettirdi. Alınan bilgilerde Sabri Acem’in 2014 yılında Ayşegül isimli bir bayanla evlendiği ancak 2 ay sonra yeni evli kadının evi terk ettiği ve 2014 yılının Eylül ayında boşanma davası açtığı öğrenildi.

Bu sırada Sabri Acem ise Jandarma sınavlarına girerek Uzman Onbaşı oldu ve ardından 2015 yılında Ölüm Yardım Beyannamesi doldurarak görev sırasında ölmesi halinde ödenecek ölüm yardımı parasının babası, annesi ve kardeşine verilmesini istedi. Ayşegül Acem ile aralarındaki boşanma davası henüz sonuçlanmamışken hain saldırıda şehit düşen Uzman Onbaşı Sabri Acem’in babası 49 yaşındaki Erkan Acem ve 48 yaşındaki annesi Seval Acem devletin ölüm yardımını Ayşegül Acem’e ödemesi nedeniyle şoka uğradı.

Oğlunun konuya ilişkin beyanda bulunmasına rağmen 96 bin liranın boşanma aşamasında olduğu eşine ödenmesine isyan eden baba Erkan Acem, 11 Nisan tarihli ihtiyati tedbir kararı bulunmasına rağmen paranın Ayşegül Acem hesabına yatırılması üzerine devletten gereğinin yapılmasını istedi. Ayşegül Acem’in 27 Nisan’da parayı hesabından çektiğini öğrenen Erkan Acem, oğlunun eşiyle 2 ay evli olarak bir arada kaldığını ancak şahsın daha sonra oğlunu terk ederek Mersin’de 23 Eylül 2014 tarihinde boşanma davası açtığını ifade etti. Baba Acem’in ifadelerinde Ayşegül Acem’in havai bir yaşam istediği, oğlunun aldığı maaşı beğenmediği yönünde bilgiler de yer alırken, 2 senedir eşini arayıp sormayan şahsın şehidin cenazesinde bile bulunmadığı belirtildi.

Oğlunun yanında olsaydı tüm haklarını kendisine devredebileceğini de belirten Erkan Acem, 11 Nisan’daki tedbir kararına rağmen devletin 27 Haziran’da 96 bin TL ödemiş olması dolayısıyla Yüce Türk Adaletinden yardım istedi. Ayşegül Acem’in hiç bir yardımdan faydalanamayacağını belirten Acem, yetkililerden gereğinin yapılmasını istedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *